{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.203 visninger | Oprettet:

Aflivet :´-C {{forumTopicSubject}}

Idag blev vores tæve asja aflivet. Hun har skrantet over længere tid med bla. gigt, begyndende grå stær og adfærdsændringer. Den sidste uges tid har vi været absolut rådløse men traf beslutningen og aftalte tid til dyrlægen. På vejen derover måtte vi holde ind flere gange og tørre øjnene.

Vi kom til dyrlægen og gik over til en lille granplantage hvor hun gik og tissede og hyggede sig lidt så fik hun bedøvelsen og vi sad ved ende til hun faldt i søvn. Vi var fuldkomne færdige af gråd og hun fik den sidste dosis og sov stille ind. Himlen var blå og solen var lun.

Vores tøs havde levet sit liv, været en god hund, en fast støtte og vil altid være i vores hjerter.

Hun er savnet!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tilslutning af lampe 500 kr.
  • Montering IKEA kommode 400 kr.
  • En badeværelsesdør der skal være 1-2 cm kortere 1.350 kr.
  • Elektriker: Lægning og tilslutning af ca. 5-6 m2 elvarmemåtte. 2.200 kr.
  • Klipning af hæk 2.000 kr.
  • Trække strøm til vaske- og opvaskemaskine. Ledninger skal ikke fræses ind men kan gemmes bag elkabler. Herudover tilslutning af komfur jf. stik. 4.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Aflivet :´-C
Kommentér på:
Aflivet :´-C

Annonce