Savner ham mega meget!!!!! {{forumTopicSubject}}
Jeg var ude på en rideskole hvor jeg ser en hund som ligner min Marco<3<3<3 (som desværre blev aflivet :(.. det er HELT VILDT.. den haved bare en anden farve... jeg var lige ved at græde :(.. for jeg savner Marco<3<3 VIRKELIG meget det er ekstremt... jeg har skrevet en historie om hans liv med os.. hver gang jeg ser et billed af ham bliver jeg virkelig rørt endeni.. han har virkelig taget noget af mit hjerte med sig <3.. men det er d. 19 Febaur 2006 han blev aflivet.. og jeg kan stadi fælde en tåre. nogle gange tænker jeg på om mine venner er trætt af at høre at jeg savner ham? for det er jo noget tid siden... (ville lige fortææle mit KÆMPE savn til ham) men jeg tør ikk rigtig snakke med mine forældre om det for jeg er bange for at rive op i noget og de bliver kede af ... så vil lige fortælle jer det.... I kan se marco på min profil
maj 2005
Følger: 102 Følgere: 101 Hunde: 2 Emner: 545 Svar: 14.726
apr 2005
Følgere: 124 Hunde: 5 Emner: 736 Svar: 16.758
Jeg kender en hund der ligner Marco helt vildt. Han er 10 år gammel.
dec 2005
Følger: 18 Følgere: 18 Hunde: 2 Emner: 56 Svar: 103
apr 2005
Følgere: 124 Hunde: 5 Emner: 736 Svar: 16.758
aug 2005
Følger: 54 Følgere: 53 Hunde: 3 Emner: 405 Svar: 4.859
Men Jeg syntes ikke, at du skal tænke så meget på, om dine venner er ved at være trætte af, at høre om hvor meget Du savner ham. RIGTIGE VENNER BLIVER ALDRIG TRÆTTE AF AT LYTTE.
Ingen kan bestemme, hvor lang tid du skal bruge på at bearbejde din sorg og savn, det er nemlig meget forskelligt fra person til person.
Jeg syntes da heller ikke. at du skal lade være med at tale med dine forældre om det, af angst for at gøre dem kede af det, måske ved de slet ikke at du stadig har brug for at tale om det, og det er jo ikke mere synd for dem end det er for dig vel?
aug 2005
Følger: 54 Følgere: 53 Hunde: 3 Emner: 405 Svar: 4.859
Jeg syntes, at du har en rigtig god måde at takle din egen sorg og savn på, og nej det lyder da bestemt ikke underligt, jeg tror altså også et eller andet sted, at vi bliver hørt når vi taler til de døde.
Savner ham mega meget!!!!!