NyChihuahua

NyChihuahua

Medlemmer: 430
Forside Forum Medlemmer Annoncer Hunde
426 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 11 Svar

Lidt billeder fra igår... Lidt billeder fra igår...

vi var på besøg hos min far....

Vejret var ikke det bedste så billederne er derefter:o)

Men en hyggelig dag havde vi, drengene elsker at være med omkring:o)

http://www.hundegalleri.dk/html/alb_vis.asp?AlbumID=53016


Afspil videoAfspil video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skift af vandlås og rør under håndvask 750 kr.
  • Et par ørakeleret og nedfaldne tegl i Næstved som jeg ønsker udskiftet og repareret - har selv tegl til rådighed. 2.000 kr.
  • Gulvvarme styringsopsætning 2.000 kr.
  • Blikkenslager 600 kr.
  • Samle 1 bordtennisbord 600 kr.
  • Skifte fronter på køkken (ikea) 2.460 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Lidt billeder fra igår...
  • #2   12. maj 2010 Hihi Nete,

    Nej det må du ikke sige, nu minder du mig om Nazi soldater, nej nej nej bare ikke nogen tror at Caspar er Johnny Hansen.... Åhhhh gud, hihi, han går jo og Heiler min lille Caspar;o))


  • #5   12. maj 2010 Taaaak Nete, han er en lille drømmehund er han:o)...

    Mette,
    Mange tak... Ja de var også trætte da vi kom hjem:o)...Det kan jeg godt forstå du gør, sommerhus og strand er bare lækkert... Hvor har de sommerhus henne af?? Vi tager jo tit til vestkystende her i jylland, det er bare lækkert derude:o)


  • #6   12. maj 2010 Vanvittigt gode og skarpe billeder!
    Har smidt en kommentar i albummet :')
    - Hvilket kamera bruger du Mette?


  • #7   12. maj 2010 Jamen tak tak Ann-sophie... Du tager jo også selv nogle super gode billeder af dine piger:o)..

    Jeg har en Olymbus E-510, fik det billigt, simpelthen bare for at se om det var noget for mig med et spejlreflex... Og det var det, elsker at tage billeder:o).. Så nu går jeg lige og overvejer hvad jeg gør... Om jeg bare skal ha obejtiver til det her eller købe et nyt....Og så købe udstyr til det... Og så vil jeg til at lære at bruge de manuelle indstillinger:o)...


  • #8   12. maj 2010 Det er desværre en lidt dyr krabat kan jeg se :')
    Men kunne godt selv tænke mig med spejlrefleks - Som du ved elsker jeg også at tage billeder. Er bare så pokkers nærrig med dén slags udstyr.. Smil..
    Men det er dælme nogle knald gode billeder du har fået fyret af! smiley


  • #9   12. maj 2010 Hvad for et har du Ann-sophie??

    Ja de er lidt dyre... Men jeg lover dig for når man først har haft sådan et, vil man ikke ha andet;o))... Det er bare et lækkert kamera... Og man kan købe udstyr(det er dog lidt dyrt) men det kan man spare op til:o)...

    Hvis du bare vil prøve det, så kig i Bilka der har de tit tilbud på et spejlreflex som ikke er en helt ny model(det er den jeg har heller ikke) Og så prøv at se om det er noget for dig:o).... Eller snak med fx photocare, der fik min eks pruttet lidt om prisen så jeg fik det her:o)..


  • #10   12. maj 2010 Jamen jeg har bare et almindeligt lille digital kamera - Canon IXUS 100IS : )
    Men nej nej, vil ikke slippe over 2500,- for et kamera, har mange andre ting jeg hellere smider penge på.. *GG*
    Det kamera jeg har nu har jeg jo med alle steder, så levetiden er ikke såå lang.. Hehe! Desuden er spejlrefleks jo ret stort at have med sig i lommen, men kvaliteten på billederne er bare mega mega lækker! smiley
    Ved bare jeg ikke ville gide slæbe det med når vi skal på ''road trips'', så er et lille digital kamera nemmere.. Suk.. Sikke nogle problemer jeg bikser med! *LOOL*


  • #11   12. maj 2010 Må sige selvom du ikke har et spejlrefleks synes jeg nu du altid dine billeder er suuuuper gode:o))).... Og du har ret den er ikke så let at have med rundt omkring som et lommekamera:o).... Men hvis du en dag vinder en mil, så lov mig at prøve at købe sådan et, du bliver helt elektrisk Ann-sophie... Og så bliver man skuffet over billeder fra et normalt lille kamara:o) Det er så lidt et minus, hihi, jeg bruger aldrig mit lille kamara mere, så hellere slæbe det store med og ligne ern turist på tur;o)))

  • #12   12. maj 2010 Ja I know, og dér virkelig også god kvalitet man får ved spejlrefleks! ''Frygter'' bare at jeg netop kun vælger at tage spejlrefleks kametaet med mig, for det er dælme ikke så handy (men det er vel en vanesag?).
    Men hvis vi fx er i gården eller et smut i parken ville det være lækkert at have, uff nogle lækre billeder der kunne tages! smiley
    Drømme drømme... Og ja, hvis jeg vinder 1 mill, så skal jeg nok købe et! ; )) Hvis jeg vinder 1 mill. er der sandelig meget der skal erhverves *GG* Men så heldig er jeg næppe, har aldrig haft held i spil.. Smil..
    Ej jeg kan godt nøjes med det vi har lidt endnu - Men det skader da ikke at ønske sig et spejlrefleks, så skal jeg ikke ærge mig hvis jeg ikke får det brugt.. Hæ!


  • #14   13. maj 2010 mette vil osse have spejlreflexkamera..... altså.:-)
    kanon billeder.




  • #15   13. maj 2010 Tak Mette og Charlotte:o)

    Mette A,
    Uhhh det lyder heller ikke dårligt, og bare der er en god strand så kan det ikke være bedre...

    Ann-sophie,
    Nix min lommekamera bruger jeg kun til at optage video med:o)... For bliver aldrig tilfreds med billederne alligevel:o)... Men det vænner man sig hurtig til.. Har en taske til den og så er der en rem på så jo det er en vanesag:o)))


Kommentér på:
Lidt billeder fra igår...

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce