{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
448 visninger | Oprettet:

HUNDEMASSAGE holte i oktober {{forumTopicSubject}}

Der er kommet et par afbud til denne måneds kursus så hvis nogen er friske så er der her et SUPER tilbud smiley

Hundemassage til husbehov

www.softagilityklubben.dk har denne gang glæden af at invitere til et massagekursus med Lone Jørgensen.

Kurset henvender sig til dem, der gerne selv vil lære at massere hunden til husbehov, så man kan hjælpe hunden til at bevare dens smidighed og rørighed - også når den bliver ældre.

Massage er godt for alle hunde og kan bruges i hverdagen bl.a. til at afstresse hunden.

Lone vil gå ind i de grundlæggende massageteknikker, så man lærer lidt om hundens anatomi også. Vi vil også tale om udstrækning – og fordele og ulemper herved.

Kurset vil foregå over tre gange af tre timer, dvs. 9 timer i alt, og finder sted med en uges mellemrum, så man har tid til at øve hjemme inden næste gang.

Prisen vil i alt være 1.000,- kr. pr. person inkl. materialer, kaffe, te, kage, sodavand og vores gode selskab. Det er tilladt at medbringe mere end en hund pr. deltager, hvis den f.eks. er lille, og derved ikke kan klare så mange timers massage.

For at kunne deltage på kurset, skal den/de medbragte hunde kunne forholde sig nogenlunde roligt i et lokale sammen med andre hunde. Der vil naturligvis blive taget pladshensyn.

Det er en god idé at medbringe et tæppe/underlag, som hunden kan ligge på.

Der kan max. deltage 12 personer til dette arrangement, så man skal være hurtig med tilmeldingen, hvis man vil sikre en plads. Senest frist for indbetaling er 1/10 2010.

Beløbet skal indsættes på bankkontonr. 3347-3347336939 Danske Bank.

Datoer: 8/10, 15/10 og 22/10, alle dage kl. 18-21.

Kurset afholdes på Mariehøj Centret, lokale 3, grøn indgang, Øverødvej 246 B, 2840 Holte.

Tilmelding på mail til Jeannette: asko4@yahoo.dk


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hanging of posters in cement wall 750 kr.
  • afmontering af vand og tilførsel af vand 1.000 kr.
  • Sætte makeup spejl op over makeup bordet (stort spejl) 500 kr.
  • Tilskæring af hegn 1.500 kr.
  • Looking for Authorised Electrician Copenhagen area 2.450 kr.
  • Grave huller til stolper 3.000 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
HUNDEMASSAGE holte i oktober

Annonce