{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Schæferhund Joysie 2012

270 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hund er oprettet og stemt ind. Opret din egen hund

Jesper P
Mand | 27 år | Oprettet: 9. aug 2016


Schæferhund Joysie

Fødselsår:
2012
Størrelse:
Vægt: 47kg
Højde: 65cm
Længde: 120cm

Stor tæve :)
Temperament
Hun er meget stille og tålmodig, mange folk tror at hun er gammel, fordi hun er så stille, men hun kan sagtens være kvik når vi er på stranden eller i skoven. Der hvor hun er allermest vild, er når vi giver hende en stor rød plastik bold, som hun ikke kan fange, hun går helt amok og kan lege med den i timevis.
Tricks
Basale: Sit, dæk, plads, her, stå, bliv, halse, højre, venstre, finde, søge, rundering.

Sjove tricks: Pote, highfive, 8-tal, slalom, basketball.
Stævner
1. plads Klasse C Klubkonkurrence
2. plads Klasse C Landsdækk. konkurrence
3. plads Klasse C Kreds konkurrence
Klasse C Klubmester
Årets D hund
Stamtavle
100% ren schæferhund med stamtavle
Køn
Tæve
Beskrivelse
Hun en meget aktiv hund. Hun elsker at komme med på lange turer i skoven, til stranden, på heden osv. På disse ture går hun fri langt størstedelen af tiden og når han er fri foregår det ALTID i flyvende fart.

Hun elsker at svømme og hun kan gøre det i timevis. Hvis jeg er ude og bade med hende og jeg går op før tid, så det ikke passer hende, så begynder hun at gø af mig haha. Hvis jeg svømmer langt ud og råber på hende så svømmer hun ud og trækker mig ind til land.

Når hun er hjemme så slapper hun 110% af, som sagt er hun meget stille og slapper bare af i hendes store sækkepude.
Kommentér på:
Schæferhund Joysie
Annonce