{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Sankt bernhardshund Bamse 2006

3.861 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hund er oprettet og stemt ind. Opret din egen hund

Susan S
Kvinde | 38 år | Oprettet: 1. apr 2007


Sankt bernhardshund Bamse

Fødselsår:
2006
Størrelse:
han er kun en hvalp endnu så er ikke så store
Temperament
doven men til tider en rigtig hvalp
Tricks
desværre ikke nogen endnu
Stævner
ingen
Stamtavle
ingen men dyrelæge siger han er ægte.
Køn
han
Beskrivelse
jeg bruger det her til opdater jer andre om bamse:

28/6-07
Nu har Bamse været ved dyrelægen igen det er han ved at have været mange gange inde for 2-3 mrd. Men i dag fik en dårlig besked om at han måske har kræft i blæren. Og det er jo ikke godt, men vi fik af vide at vi skulle tænke over hvad vi vil gøre.

Den 22/11-07
Bamse vil lige fortælle at han har fået det meget bedre efter han blev opredet for godt 5 mdr siden. Os hans forældre har fået os en helt ny hund efter han var ved dyrelægen. Han er blevet så meget hvalp at han er begyndte at prøve at få strøpperne af hans mormor.

Den 24 feb.
I dag havde Bamse besøg af en anden Sankt bernhardshund. Den var en hun hund på 6 år der hedder Abby. Hun var i løbe tid så de kunne godt tænke sig at få hvalpe efter hende. Der gik 10 min og så sad de sammen. Så det gik meget godt. Så nu skal vi håbe på der kommer nogen små hvalpe.
Kommentér på:
Sankt bernhardshund Bamse
Annonce