Blanding af racer paya 2009
572 visninger
|
Oprettet:
FølgFølg ikke
3 Kommentarer

Blanding af racer paya
Fødselsår:
2009
Størrelse:
hun er en mellem stor hun på 17kg hun har været undervægtig så hun burde nok veje lidt mere, men det kommer nok, tidligere ejer har da gjort det godt med fodringen så der ik mangler meget.
Temperament
super rar og hengiven. hun har masser af energi men er dog en rolig hund som tager alt med stiv arm. hun reagere ikke rigtig på forbigående og heller ik vores heste har hun noget imod.. dejlig hund
Tricks
dem en hund nu kan
Stævner
kun med vores kast. hanhund
Stamtavle
nej
Køn
tæve
Beskrivelse
en blanding af en schæfer, labrador og samojedhund, men ligner en langhåret schæfer... synes vi i hvert fald
hun kom til tidligere ejer som hvalp da hun ellers sku aflives, men kunne desværre ik beholde hende derfor takkede vi ja til opgaven..
hun kom til tidligere ejer som hvalp da hun ellers sku aflives, men kunne desværre ik beholde hende derfor takkede vi ja til opgaven..
Blanding af racer paya
jul 2009
Følger: 7 Følgere: 6 Hunde: 2 Emner: 4 Svar: 60
hvor er det nogle gode billeder i har fået ind af hende
apr 2009
Følger: 59 Følgere: 62 Hunde: 1 Emner: 184 Svar: 1.046
Hun ligner da en rigtig sød blanding. Nuga logrer og giver en høj. Kig forbi:)
nov 2009
Følger: 17 Følgere: 16 Hunde: 1 Emner: 70 Svar: 393
hun er da en fin hund,,,,,,,,,,ser så mild ud