{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
744 visninger | Oprettet:

Skøn dag i dag:o) {{forumTopicSubject}}

Ja dagen i dag har simpelthen været ikke mindre end fantastisk.

Har været ved dyrlægen til et sidste tjek efter hun for 1½ måned siden blev trampet ned af en hest og kom meget galt afsted, og alt var i orden, ingen mén overhovedet ud over en lille bule ved navlen som jeg var nervøs for var brok, men som dyrlægen nu kunne sige 100% ikke betyder noget.

Tog i skoven bagefter. Vi gik ud til en sø, da jeg ville prøve at lokke Møffe med i vandet. Det er prøvet et utal af gange før, men uden succes. Jeg gik efter bare at få hende med ud at soppe, men nej, hun hoppede helt i og var ude at svømme flere gange efter lidt lokken og masser af ros og guffer.

På hjemvejen kørte vi forbi dyrehandlen efter et halsbånd. De havde fået nogen nye guffer som han anbefalede mig at prøve (kommer der tit, så han ved hvor kræsen Møffe er), hun var lidt skeptisk da hun snuste, men er nu helt vild efter dem. Så nu behøver jeg ikke ALTID at lave guffer selv mere.

Så alt i alt en meget vellykket dag. Hvor er jeg stolt af min lille tøs:o)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Issue with shower water heating- not very hot in one bathroom 500 kr.
  • Rengøring af badeværelse 600 kr.
  • Deep Clean Empty Apartment 500 kr.
  • Cleaning moving out apartment 1.130 kr.
  • Tilstoppet køkkenvask 1.000 kr.
  • Algebehandling af træterrasse, let rengøring af havemøbler 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Skøn dag i dag:o)
Kommentér på:
Skøn dag i dag:o)

Annonce