{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.214 visninger | Oprettet:

Brug hovedet ved køb af hund!!! {{forumTopicSubject}}

PAS PÅ HUNDEHANDLER.

køb ikke importeret hundehvalpe, de er ofte syge og svagelige, det gælder alle racer, lad jer ikke lokke af billige priser og smarte salgtriks, det koster dyrt i den sidste ende.

dogsdating.net anmelder dagligt ulovlige hundehandler som importere hunde uden tilladelser, kontakt dogsdating.net FØR i køber hunde, måske har vi lige anmeldt den hundehandler som du er ved at købe hund hos.

For hundenes skyld, støt IKKE en hundehandler, stol ikke på en hundehandler de er fulde af løgn og beskidte salgtriks, og anvender ofte taletidskort, så man ikke kan få kontakt med dem igen, når de viser sig at den hvalp/hund man har købt, er DØDSYG.!!

Vi får ofte henvendelse fra folk, som har købt syge hunde hos disse griske hundehandler, hundene skal som reglen AFLIVES efter kort tid.

KØB IKKE IMPORTERET HUNDE, HJÆLP MED AT STOPPE ULOVLIGT HUNDEHANDLEN, STØT DOGSDATING.NET MED DONATION/DONERÉ EN HUND vi kan kontaktes på : aj@dogsdating.net


















Hermed vil jeg sige at det er uetisk at købe en hund som er importeret uden de korrekte tilladelser. Det er uetisk at købe hvalpe efter hunde der ikke er røngten for hd aa (diverse andre arvelige sygdoms tjekkede)

Specielt folk som kigger efter hunde af muskelhunderacer skal åbne øjnene og tænke sig om en ekstra 100 gange!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring af 187 kvm hus 1.300 kr.
  • VVS nu og her opgave 2.000 kr.
  • Græsslåning 250 kr.
  • ukrudt i forbed, små brosten op, fiberdug på linien af brosten og nedlægning af sten igen 1.170 kr.
  • hækklipning 205 kr.
  • Opgravning og bortkørsel af buskbom og laurbærbuske i bed i forhave. 10.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Brug hovedet ved køb af hund!!!
Kommentér på:
Brug hovedet ved køb af hund!!!

Annonce