{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
691 visninger | Oprettet:

Mødte en sheltie idag {{forumTopicSubject}}

Fie og jeg var lige kommet ud til buddingehovedgade og der kom en sheltie løbende, kunne ingen ejer se, så jeg regnede med de kom rundt om hjørnet.

Blev stående og kiggede efter den mens den forsatte ned af hovedgaden, der var stadig ingen ejer at se, så vi gik efter den og nede af en sidevej kom den luskende hen, Fie og den hilste og jeg fik fat i halsbåndet, hvor der heldigvis var et telefonnummer smiley

Fik fat i en pige som bekræftede det var deres hund og aftalte at mødes med dem ved hovedgaden, spugte om hunden kunne bæres, da jeg ingen ekstra snor havde med *G*

Det kunne den og fk afleveret en meget sød hanhund til pigerne, han fandt sig i at blve båret af en fremmed og lå ligeså roligt i mine arme.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tilslutning af lampe 500 kr.
  • Montering IKEA kommode 400 kr.
  • En badeværelsesdør der skal være 1-2 cm kortere 1.350 kr.
  • Elektriker: Lægning og tilslutning af ca. 5-6 m2 elvarmemåtte. 2.200 kr.
  • Klipning af hæk 2.000 kr.
  • Trække strøm til vaske- og opvaskemaskine. Ledninger skal ikke fræses ind men kan gemmes bag elkabler. Herudover tilslutning af komfur jf. stik. 4.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Mødte en sheltie idag
Kommentér på:
Mødte en sheltie idag

Annonce