{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
955 visninger | Oprettet:

Hej der {{forumTopicSubject}}

Ville bare lige sige goddag.
Vi har fået en bette hvalp. Navnet er Balder, og er nu 11 uger. Han er nu en fin lille klump, en der kræver noget akivering. Han er trekvart Labrador Retriever, og kvart Gammel Dansk Hønsehund.
træningen er allerede startet. Vi er næsten ved at have styr på at gå uden for når man skal bruge toilettet c")
Heller ikke nogen problemer med at sove i sin kurv hele natten. Nysgerrig er han jo, men vi har været skånet for at han har spist noget han ikke måtte endnu. Men det vil jo nok ske på et tidspunkt.
Jeg har haft hund før (Lars). Både som voksen og barn. Som barn altid haft hund, som voksen en schæfer, måtte desværre aflive ham efter tre år (leukemi).
Er spndt på at se hvordan ham her udvikler sig, om der er mest retriever eller om der er mest standhund i ham. Han er allerede nu glad for at retrieve, men når han ser noget spændende tager han stand med det samme.
bilkørsel er der helt styr på (han er lige som en baby, sover med det samme).
Det var et langt hej, men sådan bliver det jo en gang imellem


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vinduespudsning 275 kr.
  • Udskiftning af bilbatteri Citroen C3, 2016 560 kr.
  • Vinduespudsning indvendig og udvendig. 1.250 kr.
  • Fast rengøring af 5 Airbnb lejligheder 205 kr.
  • Samle et bord fra jysk, model: Trappedal 250 kr.
  • stubfræsning af buske rødder 5.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hej der
Kommentér på:
Hej der

Annonce