{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
906 visninger | Oprettet:

En dejlig oplevelse.. :-) {{forumTopicSubject}}

I søndags var jeg til terrier-skue, med 43 tilmeldte hunde, så vi fyldte ikke meget i hallen. Der var 10 Amstaffs med og vi sad alle ovre ved den ene langside.
Der kom et ældre ægtepar ind i hallen og satte sig imellem os med amstaffs, med deres Welsh terrier. Hver gang der kom et vov eller lignende fra en amstaff sagde damen "uha de møghunde".. Jeg kunne ikke lade være med at kigge på hende, og hun forklarede så at hun hadede de hunde pga alt det i medierne.. Vi snakkede lidt og jeg forklarede at jeg godt kunne forstå hende, men at jeg holdt på at de hunde der kommer på en udstilling ikke er nogle hun bør frygte..

Hun endte sgu med at nusse og kramme med både Kiki og en der hedder Roman... Det syntes jeg virkelig var fedt.. Hun lod endda sin hund hilse på Kiki.. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring af 187 kvm hus 1.300 kr.
  • VVS nu og her opgave 2.000 kr.
  • Græsslåning 250 kr.
  • ukrudt i forbed, små brosten op, fiberdug på linien af brosten og nedlægning af sten igen 1.170 kr.
  • hækklipning 205 kr.
  • Opgravning og bortkørsel af buskbom og laurbærbuske i bed i forhave. 10.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  En dejlig oplevelse.. :-)
  • #1   6. okt 2008 det er bare så dejligt, når der kommer noget positivt.
    Man skal jo nok bare huske ikke at skære alle hunde over en kam.
    Titan leger også dagligt med en amstaff, de leger rigtig godt sammen, og titan er den eneste den leger med her i området da de andre ikke er så meget for racen. Men den er bare så sød og dejlig.


Kommentér på:
En dejlig oplevelse.. :-)

Annonce