653 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 3 Svar

Tæve og tæve... Tæve og tæve...

er der noget i det med at tæver ikke så godt kan sammen? Vores money elsker at være sammen med andre hunde.. Vi har tænkt på at finde en hund mere... Hun er yderst social... Vi er dog kommet til at tænke på... alle de hunde vi er sammen med... både til træning og hjemme er hanhunde... vores familie har en hun-hund, og de kan ikke sammen og har aldrig kunne det.. heller ikke som hvalp?
Er det et tilfælde eller er der noget om tæve-tæve snakken?


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skif af toiletsæde. 500 kr.
  • Tilslutning af strøm + afløb af opvaskemaskine 500 kr.
  • Samle klædeskab 1.500 kr.
  • Samle ikea pax skabe 1.200 kr.
  • Beskæring af buske og grøft 1.000 kr.
  • Repetition af vaskemaskine (E15 fejlkode) 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tæve og tæve...
  • #1   3. aug 2009 Min hund er ik så god til tæver, men det ligger meget til racen i sig selv. Selvom hun endda er blevet socialiseret med ander tæver fra dag 1.
    Hmmm.. ved ik helt så meget om jeres race, men jeg ville være meget påpasselig med at få en tæve mere og overveje konsekvenserne. For hva hvis det utænkelig sker og de ik ka sammen, når den nyest ankomne blir kønsmoden ?


  • #2   3. aug 2009 vores 3 tæver har det fint med hinanden ! der har aldrig været noget ! smiley

  • #3   3. aug 2009 Ellers er der jo ik andet for end at prøve at lade hende hilse på tæver. Ka hun med dem.. ja så er der nok ik noget i vejen for at skaffe sig en smiley

Kommentér på:
Tæve og tæve...

Annonce