{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.351 visninger | Oprettet:

well done = sådan noget møg {{forumTopicSubject}}

ja man kunne godt tro jeg nu ville brokke mig i et væk over dette nye tilbud til kræsne hundemunde. men altså --

for to uger siden skrev jeg at jeg da gerne ville modtage en prøve på de nye weel done bøfstænger med smags garanti. havde egentlig glemt alt om det indtil i morges hvor der kom en lille konvolut med en pakke i. ikke meget når man har 4 hunde.

men den blev møgsomt delt i 4 bidder og hver hund fik en prøve. sikke dog noget møg - det skullejeg aldrig have gjort - for siden har jeg haft en kødrand af glubske hunde rendende i røven rundt i hele huset. hver gang jeg sætter mig stille hele banden op på række og kigger forventningsfuldt og slikker sig om munden.

så nu bander jeg reklame folkende langt væk over de er sådan nogle fedterøve og kigger surt over på guf krukken med mine møgsomt udskårne leverbidder jeg troligt bruger en halv søndag på at tilberede - men dem gider de sku ikke æde.

nu må jeg hellere pakke mig og komme ud og se om jeg kan opdrive produktet - sådan noget møg


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring af 187 kvm hus 1.300 kr.
  • VVS nu og her opgave 2.000 kr.
  • Græsslåning 250 kr.
  • ukrudt i forbed, små brosten op, fiberdug på linien af brosten og nedlægning af sten igen 1.170 kr.
  • hækklipning 205 kr.
  • Opgravning og bortkørsel af buskbom og laurbærbuske i bed i forhave. 10.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  well done = sådan noget møg
Kommentér på:
well done = sådan noget møg

Annonce