1.147 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 4 Svar

Min "race" hund... Min "race" hund...

For noget tid siden havde jeg oprette et indlæg herinde, omkring hvilken race der ville passe til os. Min gamle hund skulle snart afsted, og jeg var begyndt at tænke over en ny hund.

Jeg havde beskrevet vores familie og hvordan vores liv var, og jeg fik rigtig mange gode foreslag. Jeg brugte lang tid på at undersøg og læse om de forskellige racer, og på at kigge billeder og snakke med folk der havde den race.. Planen var at vi skulle ha en hvalp sidst på året, og denne gang skulle det ikke være en blanding..

Tja, nu gik det ikke som jeg havde tænkt mig, da min mand havde helt andre planer.
Jeg vil gerne takke alle som hjalp mig med gode råd og vejledning, selv om det ikke lige blev den race.

Nu er jeg den stolte og glade ejer af en "ægte" gravlab på 1 år :0) Det er godt nok langt fra planen, men hun er bare så skøn.
Min mand mener det er en "rigtig" hund. smiley


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Montering af vaskemaskine 1.000 kr.
  • Nogle af stikkontakterne virker ikke på en af faserne 2.000 kr.
  • Haveaffald 500 kr.
  • Flytte kontakt fra midt på væg til gulvhøjde 714 kr.
  • Samling af Ikea børne seng med udtræk og skrive bord og skuffe modul 1.300 kr.
  • Fjernelse af skjult hvepsebo 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Min "race" hund...
Kommentér på:
Min "race" hund...

Annonce