{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
374 visninger | Oprettet:

Shorty / skateboard {{forumTopicSubject}}

Ja nu får jeg garenteret en masse mærkelige kommentarer but bring em on! *ggg*

Min kæreste har en taske med hjul på som shorty havde det med at overfalde og lege med, lidt som et skateboard.. så da shorty blev 1 år købte vi et skateboard til ham i gave.. vi har på intet tidspunkt tvunget ham til at bruge det, da vi jo self. ikke vil gøre ham bange for det.
Han kommer løbende med det samme jeg leger med det og hopper op på det, han løber lidt rundt med forpoterne på boardet og bagbenene skubber så bagved. andre gange kører jeg ham lige så stille rundt på det og han elsker det!
Vores "mål" med det er jo at han bliver bedre så han selv kan underholde sig ude i gården eller evt. lege lidt med det når vi andre kører rundt på rulleskøjterne ude ved svigerforældrene.
Jeg har 2 spørgsmål :
-Nogle der kender noget til at træne hunden i at selv styre et skateboard ?
-Nogle der har nogle GODE grunde ( sygdomme, risiko, psykilogiske) til at han ikke må/skal køre på skateboard?

.. det skal lige siges IGEN at vi ikke tvinger ham og mister han interressen igen ryger boardet også ud.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamper 900 kr.
  • Cover holes in walls and ceiling 1.000 kr.
  • Hoved og terasse dør lukker ikke ordentligt 1.300 kr.
  • Lavet et makeup bord 750 kr.
  • Ophæng af TV og ophæng af lamper 1.485 kr.
  • Fixe opvaskemaskine der lækker vand 1.090 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Shorty / skateboard
Kommentér på:
Shorty / skateboard

Annonce