{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.483 visninger | Oprettet:

GUd hvor er det ærgeligt {{forumTopicSubject}}

JA bamse blev "bidt" af min kusines hund, juleaften og det så ret voldsom ud da de kom op at slås og bamse hylede simpelthen skal lige siges min kusines er en klejner munster lennert og bamse en lille shih-tzu.

Nu er problemet bare bamse kan ikke med store hunde mere og han har ellers altid været mega social og elskede at lege når de kom tror i det kommer tilbage? eller er han bange for good? Kan vi gøre noget for at han ikke skal stå og gø af de store?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tilslutning af lampe 500 kr.
  • Montering IKEA kommode 400 kr.
  • En badeværelsesdør der skal være 1-2 cm kortere 1.350 kr.
  • Elektriker: Lægning og tilslutning af ca. 5-6 m2 elvarmemåtte. 2.200 kr.
  • Klipning af hæk 2.000 kr.
  • Trække strøm til vaske- og opvaskemaskine. Ledninger skal ikke fræses ind men kan gemmes bag elkabler. Herudover tilslutning af komfur jf. stik. 4.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  GUd hvor er det ærgeligt
  • #1   27. feb 2011 Find nogle velegnede hunde at træne med..

    Jo flere oplevelser han får med velsocialiserede store hunde, desto mere tillid får han.

    Huindene skal ikke lege, du skal træne ham roligt til at være tryg ved de store igen, så gåture "sammen på afstand", passere hinanden osv - alt imens du holder øje med din hunds signaler og støtter på de rette steder, roser på de rettesteder og går væk på de rette tidspunkter..

    Held og lykke =)


Kommentér på:
GUd hvor er det ærgeligt

Annonce