{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
884 visninger | Oprettet:

Forstår ! ? {{forumTopicSubject}}

Jeg ved godt at han ikke gør, men nogle gange så tror jeg dælme at Riiini forstår nøjagtig hvad jeg siger.
Hundene havde fået aftensmad, Riiini havde ikke spist op. De var så her senere ude i haven og jeg kalder dem ind. De kom prompte som jeg fløjtede og det giver jo en belønning - som regel en af de store godbidder.
Men jeg ved så at Riiini ikke havde spisst op, så jeg siger til ham, at det kun bliver en af de små godbidder fordi han ikke har spist op. Han dropper så at få den lille godbid, styrter over i madskålen og spiser op. Dino bliver og får den lille godbid (han spiser op hver gang). Riiini kommer så tilbage og stiller sig forventningsfuldt op og venter på en stor godbid. Og det fik de begge så smiley

Jeg ved godt han ikke fårstår en hat af hvad jeg siger, men nogle gange, især som denne situation, så skulle man næsten tro det.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hæng TV op 500 kr.
  • Montering af låger og greb på IKEA Pax skabe 600 kr.
  • Opsætning af 2 loftlamper (New Works Tense + IKEA Backstörn) 800 kr.
  • Changing the faucet in the kitchen 700 kr.
  • Vores vaskemaskine får HFI relæet til at springe fra. 1.600 kr.
  • Ophængning af vægspot i lille badeværelse. 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Forstår ! ?
Kommentér på:
Forstår ! ?

Annonce