{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
874 visninger | Oprettet:

"Flot" Johny {{forumTopicSubject}}

Ja så har manden herhjemme lavet en "Johny" igen :oP
Grundet varmen valgte vi at lade hoveddøren stå åbent med hundegitter for, så Felix kunne ligge og få luft i skyggen. Johny sætter gitteret op og hopper i seng og jeg sidder herinde i stuen ved computeren. Omkring 45 min. efter begynder Felix at gø på en underlig måde som jeg ikke har hørt før og tænker 'Det er sku da mærkeligt når han ligger med "far" i sengen og putter' Undrede mig også over hvorfor Johny ikke reagerede og bad ham om at holde mund, så jeg letter den fede fra sofaen og smutter ind i soveværelset for at se hvad der sker, da jeg så står derinde høre jeg ham igen, men det kom fra stuen af nu... Meget underligt og jeg går tilbage, da jeg gør det, så ser jeg at lille Felix sidder på den anden side af hegnet og vil ind! Heldigvis var det sent og vi bor lige ud til en sti, hvor der stort set ikke køre andre end os. Puha... gad godt vide hvad han har lavet. Han var i hvert fald meget glad for at se mig og begyndte helt at pive.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.
  • Ophæng af køkkenskab fra Ikea, spejl og håndtag til skuffer 1.500 kr.
  • Opsætning af 3 lamper + rep. af tændknap på lampe 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  "Flot" Johny
  • #1   28. jun 2011 Ej en medløber:
    Det tror jeg sku også eller det vil jeg håbe for ham. Men det er sku da egentlig rart at vide at Felix enten ikke smutter eller har helt styr på at komme tilbage, hvis han en dag skulle smutte ud for at lufte sig selv.


  • #2   28. jun 2011 pyha godt han kom hjem igen. Må indrømme kom til at grine lidt fordi kunne lige se ham for mig sidder der og pive efter han altså var blevet fundet

  • #4   28. jun 2011 Rikke:
    Ja, jeg er ret glad for at det var ommkring 23:30, hvor der ikke er ret mange på gaden.

    Camilla H:
    Hehe ja jeg grinte også lidt af det må jeg indrømme og er bare lykkelig for at Felix ved hvor han bor, men altså ved jo heller ikke om han bare har ligget ude og nydt det kølige vejr eller om han har været på tur.

    Louise Damsbo:
    Puha det er ikke sjovt, slet ikke når de er små.
    Felix smutter heldigvis ikke normalt ud når vi går ud og ind, men det skete altså igår og tror egentlig mest at det var pga. varmen.


Kommentér på:
"Flot" Johny

Annonce