{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.103 visninger | Oprettet:

Godmorgen hund - Jo tak! {{forumTopicSubject}}

Fornyligt har jeg købt en ny madras og som forstående kvinde tager jeg naturligvis det første stykke tid på gulvet i stuen på madrassen, fordi kæresten skal meget tidligt op og jeg ikke vil forstyrre ham med beklagelser. Det tager jo lidt tid at vænne sig til at sove på sådan en speciel fætter, når man er "helbredsmæssigt udfordret" som jeg.

Her til morgen blev jeg så vækket ved at lille Bellis kommer og slikker mig på hånden og i ansigtet. Jeg letter bagen og lukker hende ud i haven hvorefter jeg kravler under dynen igen. Efter ganske få minutter kommer hun tilbage og begynder at gø "vi skal ud at gå nu mor lyden" Jeg siger, det er altså for tidligt lille skat, senere jeg er ikke vågen endnu. Jeg kravler mere under dynen gider ikke engang at lukke døren, for jeg har nærmest kun fået 3 timers søvn, da en æv forkølelse er efter mig i øjeblikket. Men næææh nej det lader hun sig da ikke spise af med. Vi kan åbenbart ud nu, så efter hun har protesteret og hoppet lidt omkring tager hun min hovedpude og løber afsted med den.. Hmprf.. Tak ..

Nå men så nu jeg alligevel skal ud fra dynens lune kan jeg jo lige så godt gå med hende ikke??? Æv en drillefis, så ud og afsted kl. kvalme i morges.
-Og så kan man snakke om at man ikke skal vække hverken sovende børn eller hunde, meeeeen hævnen er sød min lille bøllefrø, tænker jeg.

Godmorgen smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • el stik og kabler 2.500 kr.
  • Græsslåning samt trimning af buske for klargøring til salg på en grund der er 1200 m2 2.400 kr.
  • Nedtagning af radiator 1.000 kr.
  • Samle en seng 220 kr.
  • 3 Curtains installation into concrete wall + 4 ceiling lights 1.200 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Godmorgen hund - Jo tak!
Kommentér på:
Godmorgen hund - Jo tak!

Annonce