{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.879 visninger | Oprettet:

Generet af at være i løbetid? {{forumTopicSubject}}

Nu er nellis kommet i løbetid og har været det et par dage nu..
Hun er vores første tæve. så har aldrig sådan rigtigt haft en tæve i løbetid udover da jeg boede hjemme og mutti havde styr på de ting.

Hun har løbetidsbuks på om natten men her i dag har jeg også måtte give hende den på i løbet af dagen for hun er godt nok utæt. Hun slikker sig ellers rigtigt meget. så meget så den er blevet helt rød og vores han hund prøver også at slikke dernede og han får også lov..så nu har hun buksebleen på så han ikke sådan lige kan komme til også. Men her til aften har hun generelt været meget generet af det dernede..hun sætter sig hele tiden på røven og hun virker til at have det rigtigt rigtigt varmt.

hmm, ved egentlig ikke hvad jeg vil vide. men skal vi bare tage det ganske roligt for der vel ikke så meget man kan gøre? får bar helt vildt ondt i hjertet af at se hvordan hun ligger og har det..

oplever i at jeres er generet under løbetiden?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Terrasse og indkørsel rensning. 2.500 kr.
  • Små murer opgaver på 3 yder murer. “Huller” der skal “lappes” 1.500 kr.
  • AEG fejlkode E11 1.200 kr.
  • Klip hængelås op 250 kr.
  • Fjernelse af hvepsebo 1.000 kr.
  • Nænsomt samling af højttalere 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Generet af at være i løbetid?
Kommentér på:
Generet af at være i løbetid?

Annonce