{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
829 visninger | Oprettet:

hopper på ALLE hunde {{forumTopicSubject}}

Hej.

Vores lille Balou på næsten 1 år, er blevet voldsomt interesseret i andre hunde, og ikke kun tæver, men også hanner. Han er meget oppe og kører, og er helt vild når der er andre hunde i nærheden. Hvis han får lov til det, hopper han med garanti på den anden hund, og humper.

Et eksempel:
Vi var ude og gå, og møder så en anden han hund på hans størrelse, de leger lidt, men der går ikke mange sekunder før han prøver at humpe ham, den anden ejer siger med det samme dominans, og jeg siger så at det er en gammel skrøne, men da der så kommer en tæve forbi, som får lov til at lege med, hopper han jo også på hende, her tænker jeg at det måske er hormonerne der gør ham så overgearet og klar til at springe på hende, hun var ikke i løbetid.
Det er decideret ALLE hunde han hopper på, inden for et par sekunder, så sidder han der, både når han er i snor, og når han ikke er.

Er det bare hormonerne? Jeg mener personligt ikke det er stress, da jeg tror han ser det som leg, samtidig med at han kun er knap 1.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hænge radiator op, som er faldet ned 1.500 kr.
  • Montering af lamper 500 kr.
  • Hyrdeledet 23 8400 Ebeltoft 450 kr.
  • Male køkken og badeværelse og rengøring 7.600 kr.
  • Udskiftning af ruko lås 1.000 kr.
  • Skal have hjælp til at samle et sofabord Skal have hjælp til at samle et sofabord 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  hopper på ALLE hunde
Kommentér på:
hopper på ALLE hunde

Annonce