Billige flasker (spray - pump) {{forumTopicSubject}}
Gemalen var i går en tur i Netto, så han kom hjem med sådan et sæt til 20,- hvilket jeg synes var billigt, så ville lige dele den info med jer, kunne jo være der var nogen der havde brug for sådan et sæt :o) (det er godkendt til at have et sæt med i håndbagagen hvis man skal ud og rejse).
Der kan være 100 ml i hver flaske, i den der kan spray kan man f.eks. putte udredningsvæske i, i den der kan pumpe f.eks. blanding af shampoo/vand eller balsam/vand (i sidste øjeblik når hunden skal bades), er sikker på jeg bliver glad for den sidste ;o) da jeg ikke har sådan en, lidt besværligt er det at blande i en skål og tage derfra, at bruge den "porcelæns" en vi har til sæbe, næ nej ingen grund til den pludselig vælter på gulvet og måske går i stykker, plus den jo også allerede er i brug ved håndvasken ;oP
feb 2006
Følger: 4 Følgere: 33 Hunde: 1 Emner: 562 Svar: 13.129
Men en bette flaske med pumpe ville da være lækkert
jul 2010
Følger: 59 Følgere: 53 Emner: 215 Svar: 12.762
feb 2006
Følger: 4 Følgere: 33 Hunde: 1 Emner: 562 Svar: 13.129
jul 2010
Følger: 59 Følgere: 53 Emner: 215 Svar: 12.762
Havde egentlig tænkt at bruge noget ala sådan flaske man har kulør i (med sådan en tud), men den der var tiltænkt røg vist ud..... glæder mig til den pumpe halløj skal i brug ;o)
Billige flasker (spray - pump)