{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.441 visninger | Oprettet:

Plaque off {{forumTopicSubject}}

Hej
Jeg har i julekalenderen hos min dyrlæge "vundet" retten til at købe plaque off til min hund, Bruno, til halv pris. Så er det jeg tænker, om det overhovedet er noget, han har brug for? Han har ifølge selv samme dyrlæge utroligt flotte tænder, og han får ofte "gnaveting" for at hans tænder skal vedblive med at være fine.
Ifølge sygeplejersken hos dyrlægen er det en god ting at bruge plaque off for at forebygge, at Bruno får tandsten og plak, men jeg føler lidt at det er endnu en måde at få os hundeejere til at købe ting, vi reelt ikke har brug for. Eller er det bare mig?
Hvis jeg begynder på plaque off, skal han jo have det i hele resten af sin levetid, og han er altså kun et år, så han har forhåbentlig mange gode år foran sig.
Hvad mener I erfarne hundemennesker?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Beskæring af 2 laurbærbuske 1.550 kr.
  • Gips, isolering, trælægter max en meter lange. Sorteret. 1.000 kr.
  • Elektriker 870 kr.
  • Jeg vil gerne have hjælp til at smide et gammelt 65 tv ud. Jeg bor i stuen og har elevator. 249 kr.
  • Hængt rullegardiner i køkkenet. Slagbor pga jernbjælke. Samt ophængning af en lamper. 1.020 kr.
  • Montering af fem lamper, smide papkasser ud, sætte en indendørs lås på hovede døren 2.900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Plaque off
Kommentér på:
Plaque off

Annonce