{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.476 visninger | Oprettet:

Plaque off {{forumTopicSubject}}

Hej
Jeg har i julekalenderen hos min dyrlæge "vundet" retten til at købe plaque off til min hund, Bruno, til halv pris. Så er det jeg tænker, om det overhovedet er noget, han har brug for? Han har ifølge selv samme dyrlæge utroligt flotte tænder, og han får ofte "gnaveting" for at hans tænder skal vedblive med at være fine.
Ifølge sygeplejersken hos dyrlægen er det en god ting at bruge plaque off for at forebygge, at Bruno får tandsten og plak, men jeg føler lidt at det er endnu en måde at få os hundeejere til at købe ting, vi reelt ikke har brug for. Eller er det bare mig?
Hvis jeg begynder på plaque off, skal han jo have det i hele resten af sin levetid, og han er altså kun et år, så han har forhåbentlig mange gode år foran sig.
Hvad mener I erfarne hundemennesker?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Reparation af toilet 1.400 kr.
  • Hegn som skal sættes op. 2.500 kr.
  • Flytte malerier osv 3.500 kr.
  • Male lille altan 710 kr.
  • Flytning af spejl fra galleri til lejlighed 499 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Plaque off
Kommentér på:
Plaque off

Annonce