{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.610 visninger | Oprettet:

hvad fejler hunden? {{forumTopicSubject}}

Sidste år i sommerferien begyndte Gaia at hoste voldsomt. Min mor, som passede hende, tog hende til dyrlægen, og de konstaterede at hun havde væske i lungerne. Det blev hun self behandlet for, og man forsøgte at finde årsagen. Behandlingen virkede, lungerne løs fine, men årsagen blev ikke fundet.
Dyrlægens gæt var at det kunne være et fremmedlegeme hun havde fået i lungerne, som forårsagde balladen, men det var kun et gæt.

der harikke været noget siden indtil nu. Hun er begyndt at hoste igen.
Hun er ellers frsik, har ikke feber og er på ingen måde mærket af det. Hun hoster ikke når hun er aktiv ude, det kommer først når hun slapper af.

Hun bliver (igen) tjekket for hjerte-lungeorm, men det varer jo lige lidt med at få samlet afføring og få svar.

Er der nogen der har oplevet noget lignende og/eller har et bud på hvad årsagen kunne være?
behandlet bliver hun self, men denne gang ville jeg altså rigtigt gerne finde årsagen, så vi ikke risikerer at det forsvinder for blot at vende retur på et senere tidspunkt.
Hun er en sej tøs, så hun lader sig jo ikke sådan lige mærke med noget, men helt rart kan det altså ikke være -og lungerne lyder jo ikke godt.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af otte hylder på hyldeknægte på vægskinner 1.000 kr.
  • vaskemaskine tilstoppet efter pudevask 1.200 kr.
  • Montering af skrivebord 3.355 kr.
  • Opsætning af 4 emner mv. 500 kr.
  • Spartle vægge 7.000 kr.
  • Rengøring af lejlighed 450 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  hvad fejler hunden?
Kommentér på:
hvad fejler hunden?

Annonce