{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
521 visninger | Oprettet:

loppespray til hjemmet? {{forumTopicSubject}}

nogen der har erfaringer med loppespray til hjemmet? Har en allergisk hund med lopper (han er selvfølgelig opstartet behandling) og han får også forbyggende så ved ikke hvordan det er lykkedes med et loppeangreb. Men vil i hvert fald gerne have det bekæmpet hurtigst muligt smiley Støvsuger på livet løs og vasker alt, men tænkte man skulle prøve det der spray hvis det virker?

erfaringer og mærker?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hængt 3 lamper op 1.200 kr.
  • Ophængning af lampe 400 kr.
  • Hænge tre lamper op 800 kr.
  • Samle Ikea Pax to skabe 1.000 kr.
  • Hænge 2 billeder op 450 kr.
  • Udskift kontakter 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  loppespray til hjemmet?
  • #2   9. okt 2014 Her bruger vi trinol der købes bla. hos matas. Det virker rigtig godt. Vi har en enkelt gang haft en skadedyrsbekæmper ude det var dyrt men godt og virkningen varede længe.

  • #4   9. okt 2014 Han har lopper, men har var i behandling og var ikke gået over tid så vi undre os alle! Han er jo netop loppeallergisk så vi er meget meget obs på hans behandlinger. Men nu har han fået det receptpligtige halsbånd i stedet det virker i hvert fald smiley

    Jeg vil prøve at tage en kigger på trinol! Hvor sprøjter du? Bare over det hele eller? Jeg tror ikke der er brug for skadedyrsbekæmper, men det må jeg se på for han skal ikke gå og lide. Bor "heldigvis" i lille lejlighed så rengøringen er til at overskue smiley


  • #5   10. okt 2014 Ja jeg sprøjter hele gulvet og især i i sprækker langs væggen, og møbler, hvis de kan tåle det. Husk at holde dyr væk fra rummet imens du sprayer, luk til rummet et par timer, luft ud et par timer og rummet kan bruges igen.

  • #6   11. okt 2014 tusind tak! Jeg tror jeg vil forsøge mig med det smiley

Kommentér på:
loppespray til hjemmet?

Annonce