{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
474 visninger | Oprettet:

Uartig hund {{forumTopicSubject}}

Vores nu 5 måneder gamle grosser er blevet lidt uartig, hvis vi går ude i haven, og der kommer nogle forbi, gør hun og er klar til at sætt efter dem, jeg siger nej, og der skulle hun jo stoppe. men ligeså snart jeg har sagt nej, løber hun alt hvad hun kan ned til vedkommende. og det er bestem ikke fordi hun er ond eller noget, nej hun vil bare hilse. hvad kan jeg lige gøre i det tilfælde? det er først noget hun er begyndt med nu, for 14 dage blev hun pænt, på plads, når jeg lige sagde nej.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamper 900 kr.
  • Cover holes in walls and ceiling 1.000 kr.
  • Hoved og terasse dør lukker ikke ordentligt 1.300 kr.
  • Lavet et makeup bord 750 kr.
  • Ophæng af TV og ophæng af lamper 1.485 kr.
  • Fixe opvaskemaskine der lækker vand 1.090 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Uartig hund
  • #1   17. sep 2006 ja altså hvis hun er et stykke fra mig, og der kommer nogle forbi ude på vejen, kalder jeg hende til mig, men så er hun pludselig gået hen og blevet døv smiley så kalder jeg på hende og løber den modsatte vej af hende, få at få hendes opmærksomhed. men hun er som stiret fast på dem der kommer forbi, også går hun måske tre skridt hen imod dem, også siger jeg nej, også løber hun. men ja når hun komme over til mig, roser jeg hende.

  • #2   17. sep 2006 det der med den akutte opstået døvhed kender jeg alt til!! GG Batties hjerne blev rebootet som 10 mdr, han glemte alle kommandoer og indkald - forget it, men så pludselig kom det igen, tror det handler om de forskellige aldersfaser, når de kønsmodnes kan de også glemme alt, lige pånær madtider..GG så bliv du ved at træne hende, og så som Charlotte sir, endelig ros..Det virker bedre på battie hvis jeg taler i et latterligt højt toneleje, så er jeg mere interessant end andet; men den holder så ikke når der er tæver i løb GG held og lykke med din vaps!

  • #3   17. sep 2006 mange tak for hjælpen, tror jeg vil prøve det med snoren.

Kommentér på:
Uartig hund

Annonce