{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
689 visninger | Oprettet:

Imponeret {{forumTopicSubject}}

Efter at have set TV2 "Hunden eller mig" (eller hvad den nu hedder) fik jeg lige en påmindelse om at vi helt glemmer Belvedere. Jeg har så travlt med agility, hundesvømning og hvalpelydighed at han aldrig får lov til at komme ud på "egen" hånd.

Så jeg bad min mand om at tage sig lidt mere af ham. I dag, da jeg igen kørte afsted, gik han en tur med ham - en tur til skoven og under hele turen var han løs. Det er på en vej, hvor der kommer nogle biler, og de kører ikke altid så langsomt. Når der kom en bil blev han bedt om at sætte sig, og når den var forb,i gik de videre. Når han kom mere end 2 meter foran, så blev han bedt om at vente.

Jeg er imponeret, og hvorfor så det? Fordi vi aldrig har trænet at gå løs med ham hvor der kører biler, og at han adlyder de kommandoer, som sikrer at han er væk fra eventuel fare. Det må jeg sige er imponerende, og jeg er vældig stolt af ham - den dejlige lab.

Hilsen Gitte
også stolt af sin lab.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hæng TV op 500 kr.
  • Montering af låger og greb på IKEA Pax skabe 600 kr.
  • Opsætning af 2 loftlamper (New Works Tense + IKEA Backstörn) 800 kr.
  • Changing the faucet in the kitchen 700 kr.
  • Vores vaskemaskine får HFI relæet til at springe fra. 1.600 kr.
  • Ophængning af vægspot i lille badeværelse. 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Imponeret
Kommentér på:
Imponeret

Annonce