881 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 37 Svar

Ny hund ;o) Ny hund ;o)

I går var vi på besøg hos en sød familie, som skulle af med deres franske bulldog. De skal flytte hjem til Island og det ville kræve en længerevarende karantæne for at han kunne komme med.
Vi kørte ned for at hilse på ham..............og i guder hvor var han sød. Han var bare så dejlig, rolig og kærlig, men også livlig. Han virkede som en utrolig afbalanceret hund, som tog hele vores familie med storm.

Han sprang lige op på skødet at mutter her og gav det største møs efterfuldt af et dejlig fyldigt fnys.

Vi var der i 2 timer og selvfølgelig ville vi bare ha ham......men da klokken efterhånden var blevet 19 og vi havde en køretur hjem på mindst 1 time,syntes vi af hensynet til ham, at det var bedst at vente med at tage ham hjem......dagen ville jo snart få ende og så skulle den bette mand bare hen og putte et helt fremmede sted.
Så vi skal hente ham onsdag formiddag........så har han en hel dag til, at falde lidt til og hilse ordentlig på Emma og tjekke hans nye hjem ud ;o)

Så nu tæller vi bare dagene til onsdag ;o)


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Stikkontakt 205 kr.
  • Rengøring 600 kr.
  • Move out cleaning 1.000 kr.
  • Nedtagning af tapet 5.000 kr.
  • Reparation af zinktagrende 1.800 kr.
  • Toilet og vaskafløb (små VVS-opgaver) 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ny hund ;o)
Kommentér på:
Ny hund ;o)

Annonce