{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
992 visninger | Oprettet:

Tænder og tennisbolde {{forumTopicSubject}}

Min hund Dess har meget flade tænder. Det ser ud som om de er blevet slebet ned, så de ikke er så spidse mere ? Man kan se nerven som en mørk plet i midten af alle tænderne.
Det snakkede jeg med min dyrlæge om sidst vi var der, og hans første spørgsmål var : Får hun tennisbolde ?

Tilsyneladende er tennisbolde lavet af et materiale, der slider så meget på tænderne at de bliver flade. Det kræver selvfølgelig at hunden får lov at ligge og tygge i dem..

Jeg bruger ikke selv tennisbolde, men Dess er jo en "genbrugshund", så hvad hun har leget med de første 2 1/2 år ved jeg ikke. Tænderne var meget slidte da jeg fik hende.

Dette er mest ment som en advarsel.. Når man nu ved det kan man lige så godt bruge en gummi bold i stedet.

/ Tina


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hænge radiator op, som er faldet ned 1.500 kr.
  • Montering af lamper 500 kr.
  • Hyrdeledet 23 8400 Ebeltoft 450 kr.
  • Male køkken og badeværelse og rengøring 7.600 kr.
  • Udskiftning af ruko lås 1.000 kr.
  • Skal have hjælp til at samle et sofabord Skal have hjælp til at samle et sofabord 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tænder og tennisbolde
Kommentér på:
Tænder og tennisbolde

Annonce