1.187 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 9 Svar

LunaA
LunaA
Tilmeldt:
3. mar 2019
Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7

Knop på hovedet Knop på hovedet

Min lille pige på 11 uger har fået en knop lige ovenpå hovedet.. vi opdagede en lille prik for ca 6 dage siden.. dyrlægen sagde vi bare skulle holde øje med at den ikke blev større... jeg ved ikke om det er fordi jeg er lidt for bekymrende som person men jeg syntes den er vokset lidt.. desuden er der stadig hår dog ikke ligeså meget!! smiley der har ikke været noget sår men det ligner alligevel at der er kommet en lille slags skorpe på.. nogen der har oplevet lign. Og bør jeg få hende tjekket igen eller lige slå koldt vand i hypokonder blodet smiley smiley ???


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • udskiftning af afløbsrør i køkkenvasken 1.000 kr.
  • Stoppet vandløb 800 kr.
  • Toiletmontering 1.790 kr.
  • Skift af kogeplade 1.300 kr.
  • Jeg skal have gravet et aflangt bed på ca 5x1 mtr. Jeg kan selv ligge ukrutsdug osv, det er kun udgravningen jeg ikke kan. Der er lidt rødder fra hækken. Jorden er en blanding af jord og sand, mest sand. Der skal ikke graves ret dybt. Jeg har en spade og en skovl, men andet har jeg ikke. Det er ikke så stort et stykke der skal graves, så jeg tror ikke det tager ret lang tid. 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Knop på hovedet
  • LunaA
    LunaA Tilmeldt:
    mar 2019

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #1   3. mar 2019

    profilbillede
  • LunaA
    LunaA Tilmeldt:
    mar 2019

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #3   4. mar 2019 Det er en staffordshire Bull terrier

  • #4   4. mar 2019 Jeg tænker altid hotspot når det er en staff. Men jeg Albert har aldrig haft det, så ved ikke om det kan starte ud i en knop

    Hvad siger opdrætter?


  • LunaA
    LunaA Tilmeldt:
    mar 2019

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #5   4. mar 2019 Opdrætter syntes ikke at have set det før.. men de fleste jeg har spurgt ville skyde på at hun måske har haft en lille bitte flåt eller gået ind i en gren

  • LunaA
    LunaA Tilmeldt:
    mar 2019

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #6   4. mar 2019 Hendes pels er bare så kort at jeg tænker vi ville have set hvis der sad en flåt

  • #7   4. mar 2019 Håber ikke der kommer mere af det smiley
    Virker hun generet af det?


  • LunaA
    LunaA Tilmeldt:
    mar 2019

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #8   4. mar 2019 Overhovedet ikke! Og hun leger spiser og drikker som hun skal.. hun har heller ikke flere af dem. Kan ikke finde ud af om den føles mindre unde Huden men er blevet lidt større i omkreds smiley

  • LunaA
    LunaA Tilmeldt:
    mar 2019

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #10   4. mar 2019 Det havde jeg også tænkt på.. syntes bare folk skriver at de er meget hvide i farven

  • LunaA
    LunaA Tilmeldt:
    mar 2019

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #11   4. mar 2019 Jeg har lige snakket med dyrlægen, og han siger at det kan være en lille svampeinfektion.. eller en bule fra leg.. men jeg skulle ikke være nervøs hvis man kan “bevæge knoppen rundt” og ikke sidder fast til knogle eller andet.. så vi prøver at smørre i noget tid! ??

Kommentér på:
Knop på hovedet

Annonce