{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
647 visninger | Oprettet:

Er det første løbetid? {{forumTopicSubject}}

Hej Alle
Jeg har en fornemmelse af at min kære Nellie på 1 år er kommet i sin første løbetid. Jeg er dig lidt i tvivl, da jeg ikke har set noget blod endnu..

Hun slikker sig ren utroligt meget og når vi går tur tisser hun og “markerer” mange gange på en tur, lige før jeg tror hun er en hanhund smiley

Derudover piber hun lidt og virker rastløs, hun havde også spist fra kattebakken her forleden, hvilket hun aldrig har gjort før, hun prøvede endda igen lige for øjnene af mig smiley

Hun snuser også til hvert græsstrå i 20 min føles det som om.. Tror i det kunne være løbetid, og at hun så bare får slikket sig rent før det drypper? Der var en plamage af lidt lyserødt indtørret masse på min dyne hvor hun sover om dagen, kan det være det? Havde troet det var lidt mere blodrødt.

Derudover er hun ekstra morsyg og vil være helt tæt på hele tiden, hvilket jeg synes er ret hyggeligt smiley

Hilsen
Nellies mor


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hæng TV op 500 kr.
  • Montering af låger og greb på IKEA Pax skabe 600 kr.
  • Opsætning af 2 loftlamper (New Works Tense + IKEA Backstörn) 800 kr.
  • Changing the faucet in the kitchen 700 kr.
  • Vores vaskemaskine får HFI relæet til at springe fra. 1.600 kr.
  • Ophængning af vægspot i lille badeværelse. 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Er det første løbetid?
Kommentér på:
Er det første løbetid?

Annonce