{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
805 visninger | Oprettet:

aggression?? {{forumTopicSubject}}

ja når man har racer som vores så er det jo en del a dagligdagen.. men hvor går grænsen?? tror for de fleste a os a problemet med samme køn (som ens egen hund) er meget normalt, når de når en voksen alder... men hva med problemer med det modsatte køn?? og mennesker ?? hvor er jeres grænse??


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamper 900 kr.
  • Cover holes in walls and ceiling 1.000 kr.
  • Hoved og terasse dør lukker ikke ordentligt 1.300 kr.
  • Lavet et makeup bord 750 kr.
  • Ophæng af TV og ophæng af lamper 1.485 kr.
  • Fixe opvaskemaskine der lækker vand 1.090 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  aggression??
  • #1   2. dec 2007 Ingen overfor tæver og hvalpe, ingen overfor mennesker.

  • #2   2. dec 2007 Han får ikke lov til at gå med andre hanhunde jeg ikke kender, så den er taget af dagsordenen. Jeg vil ikke have aggression overfor mennesker eller overfor hvalpe eller tæver. Dog er jeg inforstået med dominans overfor folk som giver min hund forkerte signaler, dvs min hund ALDRIG er alene med børn under 12 år og slet ikke hvis jeg ikke kender dem.


  • #3   3. dec 2007 Vil helst ingen aggression overhovedet. Har læst et sted at en rosakvarts i vandskålen skulle modvirke aggression, og skulle give hunden gode/positive følelser. Har selv 1 liggende fast i Gucci's vandskål, og hun er positiv overfor både hunde, katte, børn og ældre. Syntes ikke hun virker aggressiv på nogen måde. Så vil anbefale alle at prøve det. Den jeg købte til Gucci, gav jeg 30kr, og det syntes jeg er enormt billigt hvis jeg så slipper for at skulle hive dyr eller menneske ud af munden på Gucci.

  • #4   4. dec 2007 Hos os er agression slet ikke acceptabelt. Og det er fuldstændig ligegyldigt om det er andre hanhunde eller mennesker eller noget som helst andet. Det er IKKE acceptabelt i vores hverdag.

  • #5   8. dec 2007 Hos os Vil vi ingen aggresioner have så katte og hanhunde holder vi os desværre langt fra..

Kommentér på:
aggression??

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce