{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
858 visninger | Oprettet:

Nordjylland ? {{forumTopicSubject}}

Hej.
Nu har jeg søgt hus til leje i en lang periode men ikke kunnet finde noget jeg kan lide i det område jeg har søgt.
Men...... der findes mange huse op i Nordjylland som passer til det jeg søger.
Jeg har fundet 1 i nærheden af Hjørring.
Er der nogen herinde som kan fortælle mig lidt om hvordan det er at bo der ?
Hvordan er vintrene, er de meget hårde ?
Blæser det mere deroppe en her ned i Horsens ? (det har jeg hørt)
Og bare flere ting om at bo i det område hvis i kan.
På forhånd tak.
Svandis


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Nordjylland ?
  • #4   19. jun 2010 Min mand og søn arbejder som exportschaufføre så bopelen har ingen betydning untaget det skal ikke vere for langt fra motorvejen fra Hirtshals til Padborg så jeg har mange muligheder der

  • #5   19. jun 2010 Hjørring er ikke værre end ved horsens.. men jeg smider lige mit tlf nr i pb så er du velkommen til at ringe.. jeg bor i hjørring og det er tæt på hirtshals og motorvejen.. der er dejligt heroppe og blæser ikke specielt.. så tror jeg vi er tæt ved havet og sådan..

  • #7   19. jun 2010 Jeg vil sige der er stor forskel på vintrene rundt omkring. Jeg ved, at ved Frederikshavn er vintrene ikke så hårdesom inde i landet, så bare Frederikshavn/Hjørring er der stor forskel på. Det ved jeg, da jeg kører mellem Frederikshavn og Hjørring hver dag. jeg tror dog Nordjylland er generalt mere forskånet end længere nede. Lige ud over vinteren vi er kommet ud af. Men der kan sikkert godt være lidt koldere i vejret, da det jo er kystbyer. Men jeg er selv en frossenpind og elsker at være her, så det kan ikkevære så slemt
    Nordjylland er et skønt sted at bo. Jeg flytter aldrig herfra ;o)


  • #8   20. jun 2010 Ja jeg vil alså os sige Frederikshavn er skønt og en dejlig by at gå rundt i,, Men arbejdet er der ik meget af her ope..
    Syntes ik jeg mærker forskeld på vejeret måske blæser det lidt mere men det er det.


Kommentér på:
Nordjylland ?

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce