{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vi mangler og sætte lys i huset 700 kr.
  • Hjælp til ophængning af 5-7 billeder 500 kr.
  • Opvaskemaskine fejl 900 kr.
  • Boret huller i køkkenlåge og isat hængsler 1.250 kr.
  • Dissemble and assemble cage 525 kr.
  • problem med vandtilførsel til opvaskemaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Pelsen?
  • #2   18. apr 2012 Ja det er rigtigt det har hun nemlig. Dyrlægen fortalte mig at jeg hver måned skulle behandle hende med loppe middel - advantage - så det har jeg gjort. Men jeg synes bae at det er mærkligt at hun bider sig i pelsen og får noget bidt helt af.

  • #4   18. apr 2012 Hej og tak for dit svar, Men det gør jeg allerede altsammen, sååå. Tænkte på at hun faktisk kun gør det når hun hviler/ slapper af - ikke når hun er aktiv sammen med os. Det skal lige siges at hun har ENORMT meget energi - kan? det være at hun bider sig i pelsen når hun keder sig?

  • #5   18. apr 2012 Jeg ville bruge noget andet loppe middel. Det kan være den hun også reagerer på.

    Jeg selv giver min hund Luposan Flåt væk. Det tager lopper, og flåter og mindsker mygstik. Det har jeg rigtig god erfaring med.
    Det er pulver, som du drysser ud og din hunds mad.


Kommentér på:
Pelsen?

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce