{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
265 visninger | Oprettet:

Lidt at tænke over. {{forumTopicSubject}}

Her er lige to regnestykker.. Det første er kun opvarmning ;D Bare sådan at hjernen ikke går helt ud her i ferien .. .. Vis man altså har ferie.. tihi .. Men vis ikk,e, så regn dem alligevel.

Vis man nu siger at man har 2 bananer, og 1 pære koster 30 kr., hvor mange penge har man så købt bananer for?

Og et til: Vis man nu siger at man har 2590 æbler, og 10 æbler koster 1 kr.
Hvor mange penge har man så købt æbler for?

Nogle der kan regne dem ud?? Muahahaha,,, Tihi.. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamper 900 kr.
  • Cover holes in walls and ceiling 1.000 kr.
  • Hoved og terasse dør lukker ikke ordentligt 1.300 kr.
  • Lavet et makeup bord 750 kr.
  • Ophæng af TV og ophæng af lamper 1.485 kr.
  • Fixe opvaskemaskine der lækker vand 1.090 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Lidt at tænke over.
Kommentér på:
Lidt at tænke over.

Annonce