{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.051 visninger | Oprettet:

FY FOR HELVEDE! {{forumTopicSubject}}

Jeg var ude at gå aftentur med Lulu, jeg går ned af en cykelsti hvor jeg ser to halv store brød med 2 amstaff/pitbull (med kuperet øre selvfølgelig), uden snor, fair nok tænker jeg, og går den samme vej som dem, og da Lulu så bliver ivrig og gerne vil hilse kommer vi jo hurtigt frem, og haler ind på dem.

Til min kæmpe forskrækkelse, så måtte de i hvert fald ikke hilse, da den ene stoppede op og bare kiggede, så tog han lige fat i nakken på den og råbte "KOM HER!" og flåede den væk med et virkelig hårdt tag.
Da den anden så kigger og stopper op, og ikke går, så klikker det for "manden" , han tager hårdt fat i skindet på den, løfter den og og banker den ned i jorden så den skriger, og løber væk, alt imens han råber ad den.

Jeg var fandeme chokeret og turde ikke sige en skid, og hold kæft hvor det ærgrer mig jeg var sådan en kylling.

Kraftedeme intet at sige til at sådan nogle hunde går hen og bliver skøre, når de mange gange har de unge ejere der.
Stakkels misforstået hunde.

Ville lige ud med historien, så den ikke bare sidder på nethinden.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af Philips Hue Simirue panel på soveværelse (lampe) 590 kr.
  • Nedrivning 1.000 kr.
  • rengøring 100m2 900 kr.
  • Min ene stikkontakt virker ikke 600 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.
  • Tilslutning af opvaskemaskine 510 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  FY FOR HELVEDE!
Kommentér på:
FY FOR HELVEDE!

Annonce