{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.049 visninger | Oprettet:

Spøgelser, monster i skoven {{forumTopicSubject}}

mig og min roomie er lige kommet hjem efter at have luftet buller i skoven og det er sidste gang vi er i den skov når det er så mørkt!

vi går inde i skoven lige pludslig høre vi en lyd som en gren der knækker, vi tænker ikke vidre over det og tror bare det er en fugl, dådyr eller noget, vi går vidre og så høre vi det igen bag os, vi stopper op og snakker lidt om det var lidt skummelt men forsætter vores tur.
vi har gået nogen 100 meter så høre vi den samme lyd igen bag os, vi snakker ikke sammen men farten ryger lidt op, og der går ikke mange min. så høre vi den lyd bag os igen, og her der rejser hårene sig i nakken på mig, og jeg får virkelig følsen af vi blir over våget eller noget.

vi går ca 20 min tid mere hvor vi høre den lyd af en gren der knækker, bag os gentagende gange, og da vi endelig kommer ud til udgang af skoven, ved pakering pladsen hvor der er lys stopper vi op og begynder og snakke om det var ekstremt underligt, og mega klamt det der lige skete og så siger det bare knæk igen lige ved ingang til skoven, og så sætter vi ellers i løb op mod vejen hvor der er lys og ingen træer eller noget.
vi er så kommet hjem nu, har det remlig underlig over oplevelsen, ingen af os tro normalt på der er noget over naturlig til, og ja det var sikkert bare nogen dyr, der var imellem trærende, men damn det var en ubehaglig oplevelse, og vi er begge ening om, vi ikke skal i den skov igen efter mørket frembrud.

men nøj de folk vi løb forbi da vi gik i panik, har helt sikkert tænkt sit hehe, to store fuldvoksen gutter der kommer løbende i panik hehe smiley




Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Spøgelser, monster i skoven
Kommentér på:
Spøgelser, monster i skoven

Annonce