{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.522 visninger | Oprettet:

HUSE TIL LEJE - hjælp. {{forumTopicSubject}}

Nu har jeg simpelthen søgt og søgt på nettet efter et hus eller rækkehus, jeg kan leje i Rebild kommune men kan ikke finde en dyt syntes jeg smiley
står i denne situation at jeg er gravid, 4 måneder henne og har to hunde. Nu bor vi godt nok i hus, men er slet ikke stort nok.
Hvis i derude kender en, som kender - eller har en god side jeg kan søge på, så må i meget gerne skrive smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle 1 hjørneskab og 1 reol 1.500 kr.
  • Opsætning af lampe i lampeudtag 500 kr.
  • Opsætning af rispapirlampe 650 kr.
  • Fikset automatisk rullegardin 400 kr.
  • Reparation af udendørslys 1.002 kr.
  • Nedtagning af gammelt blikskur 7.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  HUSE TIL LEJE - hjælp.
  • #1   26. mar 2011 Hvad med at prøve boligforeninger i området?
    Eller kommunen? De har en del boliger, som lejes ud til familier (og jeg tror du vil kunne blive prioriteret højt på listen med din situation).

    En anden ting, og bare et godt råd: Miljøtræn allerede med hundene nu, så de er klar til baby kommer. Lær dem at sidde roligt når der er børn i nærheden, lær dem at gå ved barnevognen osv.
    Når baby er født, så bring noget, der dufter af ham/hende hjem fra sygehuset, før selve barnet kommer hjem. Dermed kender hundene lugten.
    Når baby så skal med hjem, er det en god idé at få et familiemedlem til at gå tur med hundene, mens I kommer hjem. Sæt jer godt til rette i sofaen med baby mellem jer, og bring så hundene hjem. Når de ser at flokkens ledere har bragt et nyt familiemedlem hjem, og dette nye medlem er placeret højere end hundene, så accepterer de hurtigt den lille ny og dennes status i flokken.

    Held og lykke smiley


  • #2   26. mar 2011 Prøv her....... her er MASSER af huse og lejligheder til leje over hele landet.......... :O)

    (link fjernet)


Kommentér på:
HUSE TIL LEJE - hjælp.

Annonce