{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
938 visninger | Oprettet:

Mit hjerte græder {{forumTopicSubject}}

I dag skulle min dejlige skrædder og hans kone komme her på værkstedet hvor både min mand og jeg arbejder, for at få ordnet deres bil.
Forrige mandag var han her og vi aftalte at jeg skulle tage de bukser med som jeg skulle have lagt op i dag. Han har syet flere ting til mig igennem årene, og det har været flot det han har lavet.
I dag kom hans kone, og vi undrede os over, at hun var alene. Hun holdt masken og fortalte at han var død. Jamen han var jo frisk i sidste uge smiley Han fik en hjerneblødning dagen efter han havde været hos os og døde i lørdags.
Det har berørt mig så meget, også på hans kones vegne. Heldigvis kan hun blive hvor hun er, og vi har lovet at hun bare kan komme forbi hvis hun har brug for hjælp.
Så pyt da med mit "sytøj", det skal jeg nok finde en anden der kunne klare det. Men det at få sådan en sørgelig besked, det var lige ved at være for meget.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring af 187 kvm hus 1.300 kr.
  • VVS nu og her opgave 2.000 kr.
  • Græsslåning 250 kr.
  • ukrudt i forbed, små brosten op, fiberdug på linien af brosten og nedlægning af sten igen 1.170 kr.
  • hækklipning 205 kr.
  • Opgravning og bortkørsel af buskbom og laurbærbuske i bed i forhave. 10.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Mit hjerte græder
Kommentér på:
Mit hjerte græder

Annonce