{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
648 visninger | Oprettet:

Hvad bringer jeres dag i dag {{forumTopicSubject}}

Jeg arbejder jo nat så her om lidt har jeg fri, altså om to timer hehe.
Efter en gang søvn tror jeg at jeg vil i ned i gågaden og gå med Cooper, så han får lidt socialisering.
Gjorde det for 4 dage siden hvor folk måtte tro jeg var tosset, for hver gang jeg så en person kigge på Cooper og sagde nårrrr spurgte jeg dem om de ikke ville klappe ham roligt og give ham en godbid, det har styrket hans selvtillid helt vildt.
Midt i mængden kan jeg godt finde på at stille ham op (udstilling) for at han vender sig til at der er forstyr omkring ham når han skal stå og holde fokus, dette fungere også skide godt.

Har på 4 uger lært ham at stå og at jeg må flytte på hans ben.

Far er stolt af sin dreng hehe smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring 750 kr.
  • Ophængning af 3 lamper 600 kr.
  • Rengøring 450 kr.
  • Elektriker 1.500 kr.
  • Fastgørelse håndvask m.v 2.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvad bringer jeres dag i dag
  • #1   25. mar 2013 Dette billede blev taget i en pakeringkælder af en tilfældig med min mobil. Her har jeg kun bedt Cooper om at stå, og har ikke flyttet hans ben endnu.

  • #2   25. mar 2013 i dag står på arbejde med dyr i et internat... også efter det op til min bedstemor og ønske hede tillykke med dagen og der efter i jem og fix og hente div til det ne værelse så det kan blive færdig og derefter håber jeg på afslapning... plus ind i mellem skal jeg lige have gået med hundene for de kan ikke komme med i dag også skal jeg lige have tage 15min træning med dem hver også... det bliver en go dag...

  • #4   25. mar 2013 Har fri smiley

    Men der er pludselig en del at lave. havde ellers regnet med en slap af dag *G*


  • #5   25. mar 2013 Jamen jeg skal på arbejde fra 9:30-18:15, så skal min låne hund hentes da vi skal ag (min veninde er gravid og kan ikke selv løbe med den, plus for mig da min er skadet) og så skal se om jeg ikke kan få fat i dyrlægen og høre hvad der som det næste skal ske med min hund ( slidgigt i venstre skulder ) så er nok først hjemme ved en 21:20 tiden i aften. Plus vil lige tilføje at jeg er så glad før mine forældre gider hjælpe med JL nu hun ikke må noget og kæresten er ude på job i udlandet.

  • #6   25. mar 2013 Maiken mange tak

  • #7   25. mar 2013 Arbejd arbejd arbejd. Men det er fint da jeg har verdens fedeste hyre:-) i eftermiddag skal vi i haven og hygge os balder, hector, junior, og jeg. Og måske der skal en lille ørn på grillen. Så smager det sgu da lidt af forår, og med plusgrader ovenikøbet... Yay:-)

  • #8   25. mar 2013 Rene... Den eneste forskel på arbejde og fritid er om man bliver sat i sving af mester eller af hende den søde derhjemme:-)

  • #9   25. mar 2013 Jeg skal på arbejde og jeg glæder mig smiley Går på skole lige nu og skole er IKKE mig, så bliver skønt at komme tilbage på arbejde i de her 3 dage smiley

  • #10   25. mar 2013 Ikke hvis man ikke er under tøflen

  • #11   25. mar 2013 årr her er vi startet morgen med en tegnefilm og så SKAL min søn til læge og afviser de mig igen og henviser il min tid om 3 uger stiller jeg ig der nede og venter til der en der vil se han en lille dreng skal ikke have så ond han holder sig så længe så han heller vil tisse i bukserne arrgg....

    og når det så er overstået så skal vi ud og så en dejlig lag tur og ellers bare hygge..


  • #12   25. mar 2013 Jeg skal først i arbejdsprøvning, og derefter skal der hentes noget kattegrus. Så skal der skiftes kattebakker, og mindste missen skal have noget mad og noget nus. Han er 5 uger i dag, og han er allerede meget ihærdig i sine forsøg på at komme ud af kravlegården.

    Og ellers tør jeg ikke rigtig sætte de store planer, da jeg er lidt kvæstet efter en dag i arbejdsprøvning. Heldigvis skal jeg i systuen i dag.


  • #13   25. mar 2013 En tur til Odense for at blive lidt bedre til at forhandle løn....så til en dyrehandel og købe ind til vores akvarium i institutionen hvor jeg er ved starte det op på ny....og ellers hygge mig med ungerne i SFO'en resten af dagen....
    God dag til jer....


  • #14   25. mar 2013 Jo jo men er forskel på at være under tøflen og sætte pris på fred og harmoni i hjemmet

  • #15   25. mar 2013 Skal lige ud en hurtig tur med hundene, derefter er det hestens tur til lidt gymnastikridning.
    Så hjem og ud med hundene igen, negleklipning på alle 4, lidt pligter herhjemme og ellers afslapning for resten af dagen.


  • #16   25. mar 2013 Åh jeg skal i skole om lidt, har arbejdet de sidste 4 dage oven i min skole og lektier der skulle passes, så jeg har forsømt hesten lidt. Så hun skal longeres godt igennem idag, efter lang tids træning kan jeg endelig få hende med i ridehallen uden hun flipper skråt på mig. det har taget baby skridt, så jeg har lidt sommerfugle i maven, håber det hele går godt smiley Så skal jeg slappe af i aften, det føles som evigheder siden jeg har gjort det smiley

  • #17   25. mar 2013 Jeg skal læse noget til mit studie, til zumba og så selvfølgelig hygge med den lille fis. Skal også sende ansøgning afsted til RUC - det må være det allervigtigste for i dag!!

  • #20   25. mar 2013 Idag skal mig og Dalle (vores hund overraske med et gækkebrev) til han hundefar
    Lidt barnlig må man vel stadig være hihi smiley


  • #21   25. mar 2013 Jeg har lige smækket hjemmebagt rundstykker i ovnen. Rugbrødet står og hæver det skal ind bagefter. Når det er færdigt skal jeg ned i en klub for Psykisk svage jeg kommer i.
    Glæder mig til det bliver varmt nok til at gå langt med Calle. I stedet for må jeg så hygge med ham inden døre i eftermidag


  • #23   25. mar 2013 Min dag står på at skulle ud og kigge på bil med min søde kæreste og vist ud at spise med ham i aften smiley

  • #24   25. mar 2013 Jeg slapper bare af med hundene, og overvejer at hoppe og og få lidt sen frokost.

    vi skal ud til svigerfar og papsvigermor her lidt senere og have lam. Havde sådan en lyst til det i går, og da min kæreste, skal hjælpe hendes knægt med computeren, foreslog vi, at hvis vi tog en flaske rødvin med, diskede de op med lam, og det var de helt med på smiley


  • #25   25. mar 2013 Det gør jeg også bare - og det gør min papsvigermor også, så hun var helt med på ideen da T ringede og spurgte hvad de syntes om det smiley

  • #26   25. mar 2013 Min dag gik efter planen bortset fra at dyreforretningen var lukket....æv....

  • #27   25. mar 2013 Havde endnu en kanon tur med cooper i dag det gik som det skulle og dejligt at se ens hvalp vokse sig stor i stolthed

Kommentér på:
Hvad bringer jeres dag i dag

Annonce