{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
849 visninger | Oprettet:

Verdens værste redningshund {{forumTopicSubject}}

... Som overskriften antyder, er jeg pt. ikke særlig imponeret over min lille *mand*...

Vi er på besøg hos min mor, i et hus som hun låner af en veninde, og i den forbindelse valgte jeg her til morgen at udnytte at der er badekar.. mmmm

Men men men, en vis *herre* sneg sig ind til mig bedst som jeg lå og halvsov i kanten. Han blev ved med at hoppe op og plaske med poten i vandkanten mens han peb. Han fik også fat i mine skulder med de små kløer, og forsøgte at trække mig ud ved at trække mig i håret.
Men sådan en fuldvoksen kvinde bevæger sig ikke langt når en pelsklump på 9 kg blidt trækker til, så det endte med en halvhysterisk piben og gøen mens jeg forsøgte at holde masken og dæmpe ham.
Til sidst kom min mor ud for at se hvad der skete, og Watson flippede helt ud på hende.. SÅ RED HENDE DOG!
smiley

... Se, hvis han nu bare havde hentet min mor til at starte med, ligesom Lassie ville have gjort, så var jeg måske blevet mere imponeret.. Hæ hæ


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • el stik og kabler 2.500 kr.
  • Græsslåning samt trimning af buske for klargøring til salg på en grund der er 1200 m2 2.400 kr.
  • Nedtagning af radiator 1.000 kr.
  • Samle en seng 220 kr.
  • 3 Curtains installation into concrete wall + 4 ceiling lights 1.200 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Verdens værste redningshund
Kommentér på:
Verdens værste redningshund

Annonce