{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
608 visninger | Oprettet:

En god opskrift (nu vi er ved emnet) {{forumTopicSubject}}

Man køber en kalkun på fem kilo (til seks personer) og en flaske whisky. Dertil salt, peber, olivenolie og spækstrimler.

Kalkunen belægges med spækstrimler, den snæres, saltes og pebres og overhældes med lidt olivenolie. Sæt ovnen på 200 grader. Skænk så et glas whisky og drik en skål til det kommende gode resultat.

Læg kalkunen i en bradepande og skub den ind i ovnen. Skænk to hurtige glas whisky og drik igen til det kommende gode resultat.

Indstil termostaten efter 20 minutter på 250 grader, så den får et ordentligt pulver.

Skænk, yderligere tre glas whisky op og drik dem.

Efter en hal tsims tid vænner du fulen og blir ved mæ at hllde øje med stajninngn. Griw vissskyflaschken å tsa en lill EN.

Eftr ænnu en hal tsims tschid schlændrr du laaaaangshomtr hæn til åvnnnn å vænnnr kaaahaaalkunnn. PASCH PÅ att du hik brændr hånden på den schkide åvvvn.

Å sschhå tsar vi ænnnu fæææhææm-schyw sjisskkywusser mænns piiihiiipfuglen schtajer widre iæææn trææhææ tsimer (schhirka - åp i ræwwwen mæ de!) Huuschk å piss vær tiiihiiinde minut!

Kaaahaan de overhOOOvedt la saj gør schå kryw hæn til åvvvn å prøvv å riwwwe kaahhhallkunnn UD!. Tsa så ænnnnu en schlllurrrk og prøvvv nåkkkkngang å få kræææet UD!

Samml så den satansforbanddde piiihhhiipfuuul op fra døøøhøøørkn og smid den påå et faahhad. PASCH på a du ikkk gliiiiiiiiiiiiiiiiiderr på det skidefedtede køøøøkngål!

Kann du ikkkk uuundddgå de, schå prøvvv igen - åååopppogssccchtå.

Den gikscchku ikkk tihihihaihi schku åsss pisss limajet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tag en lur.

Spis næste dag kalkunen kold med mayonaise og aspirin.

God fornøjelse med madlavningen! ------ og velbekomme!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Flytning af maleri 640 kr.
  • Hænge billeder op, hænge slanger op og hænge knivmagnet op 450 kr.
  • Hjælp til at få sat en side-markise op 2.000 kr.
  • Vaske guld smede tinge ud sortere tinge 400 kr.
  • Ophængning af 10 billeder på betonvæg og 1 lampe + lednings førelse på 2 andre. 790 kr.
  • Stop an Ifö toilet leaking 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  En god opskrift (nu vi er ved emnet)
Kommentér på:
En god opskrift (nu vi er ved emnet)

Annonce