{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
704 visninger | Oprettet:

Ang. indbygningsamaturer.. Rundespørge {{forumTopicSubject}}

Jeg har valgt at få fat i noget indbygningsamatur : (link fjernet) . Hvis der er nogen der kender det.

Nå, men jeg er håndværker, og kommer dagligt hos en VVS grossist, hvor ALLE simpelthen har sagt det var en dum idé at købe den. For der er ingen håndbruser. Der er et fastmonteret brusehovede, som sidder i væggen.

Man kan så tilslutte en håndcruser ved siden af, men så kommer der bare en slange, som ved et normalt amatur. Den slange vil jeg ikke have. Ergo får jeg ingen håndbruser.

Er jeg den eneste herinde, som aldrig bruger den funktion, med at tage bruseren ud af holderen ? Jeg bruger det kun, når jeg skal farve hår. Hvilket max er 2 gange om året. Og som kan gøres i en håndvask.

Ville i kunne leve uden en håndbruser ?

Dette er ikke et frækt spørgsmål, men et spørgsmål om lidt viden. Da jeg ikke helt er sikker på, om jeg skal lytte på, hvad lokumsridderne siger (Læs. VVS folk smiley )

Mvh Jonas


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Strømmen til min udendørs lampe forsvandt da der blev sat en lampe op i entreen. Samt stikkontakter der sidder dårligt i væggene. 1.880 kr.
  • VVS-gas komfur skrift 2.380 kr.
  • Hjælp til at få startet min IRobot med støvsugning og gulvvask op 500 kr.
  • Nedtagning af limet spejl 500 kr.
  • Samle sengeramme, løfte kasser og sofabord i kælderrum og sætte rullegardin op 1.000 kr.
  • Genopretning af skæv betonstolpe 1.600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ang. indbygningsamaturer.. Rundespørge
Kommentér på:
Ang. indbygningsamaturer.. Rundespørge

Annonce