{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.113 visninger | Oprettet:

(Up-Date) Meldt for dyremishandling {{forumTopicSubject}}

Hej alle sammen, både de positive og negative mennesker der var omkring min sidste tråd.

Var ved dyrelægen med Muffi tirsdag, og hun sagde til mig: Den hund skal ikke væk fra dig, den er tryg og jeg kan se i to er meget knyttet. Giv mig navn og telefon nummer på den politimand der var hos dig og det samme på Dyrenes Beskyttelse, så skal jeg nok sørge for den her sag bliver lukket omgående!!

Hun gik ind på kontoret og ringede, og kom smilende ud og fortalte at politimanden undskyldede og var efterfølgene meget positiv. Dyrelægen og jeg blev enige om at komme til vægt kontrol én gang i ugen/hver 14 dag, både for min skyld og Muffi's egen, så den kom op på den vægt (den ellers altid har fuglt så flot) igen.
Også for at ''overbevise'' den sure dame fra Dyrenes Beskyttelse, som hun sagde - om at der intet er at komme efter.

Ville bare fortælle jer at Muffi er her hjemme endnu, og jeg får ALT den opbakning og råd, jeg har brug for, fra min dyrelæge smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardiner 500 kr.
  • Connect washing machine and dryer to circuit 550 kr.
  • Installering af tørretumbler med lidt for kort ledning 500 kr.
  • Lukket for vand og fjernelse af radiatorer 2.000 kr.
  • Vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.350 kr.
  • Samle 2 gaderobeskab. 2 dørs. 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  (Up-Date) Meldt for dyremishandling
Kommentér på:
(Up-Date) Meldt for dyremishandling

Annonce