{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.363 visninger | Oprettet:

Agility, spring - højder? {{forumTopicSubject}}

Ja, lige afledt af en kommentar jeg lige har smidt - self. i en venlig tone smiley - kom jeg lige til at tænke på om jeg nu også havde helt fuldstændig ret smiley Vil jo self. undskylde overfor ejer, hvis jeg nu lige har fået noget lidt forkert at vide smiley

Har fået af vide engang for et lille stykke tid siden, at mht. agility og springhøjder, så må hunden højest springe sin egen højde :)?

F.eks. er min hund 36-37 cm, så han skal jo self. ikke springe højere end 36-37 cm, og det kommer han nok ikke til alligevel, men lige et eksempel smiley

Synes da egentligt det lyder logisk nok, da man jo ikke skal have sin hund på 35 cm til at springe 100 cm (lige læst i et ældre forum herinde, hvor ejer stolt praler med, at hunde kan springe 100 cm, hvorefter en kommenterer at hendes kan springe 114 eller 107)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine Siemens. Den vil ikke pumpe vand ud. Modellen er en IQ800 TYPE WNM64 - E-nr VM14y748DN/09 1.200 kr.
  • Reparation af kaffemaskine 1.000 kr.
  • Opsætning af fjernsyn (55) på væg 650 kr.
  • grafisk design 500 kr.
  • Snerydning af privat vej 900 kr.
  • Vaskemaskine Miele 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Agility, spring - højder?
Kommentér på:
Agility, spring - højder?

Annonce