Tur ved Storebælt
881 visninger
|
Oprettet:
Hundene og jeg var i dag ude ved storebælt og nyde det gode vejr.
Vi havde en rigtig hyggelig tur og begge hunde nød vandet og få lov til at tumle i det fri.
/ Trine
Vi havde en rigtig hyggelig tur og begge hunde nød vandet og få lov til at tumle i det fri.
/ Trine
Kvinde
| 64 år
| Oprettet: 25. jan 2006

Tur ved Storebælt
sep 2006
Følger: 64 Følgere: 52 Hunde: 2 Emner: 329 Svar: 5.380
jan 2006
Følger: 88 Følgere: 125 Hunde: 5 Emner: 395 Svar: 9.576
jan 2006
Følger: 88 Følgere: 125 Hunde: 5 Emner: 395 Svar: 9.576
Knus til min bedste tumpeveninde hi hi
feb 2006
Følger: 3 Følgere: 3 Hunde: 4 Emner: 9 Svar: 48
feb 2006
Følger: 3 Følgere: 3 Hunde: 4 Emner: 9 Svar: 48
JEG BLIVER ALTSÅ HELT FORPUSTET AF AT KIKKE PÅ DE BILLEDER, OG JEG ER DØDMISUNDELIG, VILLE GODT HAVE PRØVET DEN TUR MED MINE SMÅ PUS.
KNUS GRETHE
jan 2006
Følger: 88 Følgere: 125 Hunde: 5 Emner: 395 Svar: 9.576
Vi ses i nat
Knus
feb 2006
Følger: 3 Følgere: 3 Hunde: 4 Emner: 9 Svar: 48
feb 2006
Følger: 3 Følgere: 3 Hunde: 4 Emner: 9 Svar: 48
SOM DU JO VED ER JEG EN TUMPE TIL AT FINDE RUNDT I TING!!! MEN ER DER KUN DET ENE BILLED AF BROEN? ELLER ER DER FLERE JEG BARE IKKE KAN FINDE FREM?
jan 2006
Følger: 88 Følgere: 125 Hunde: 5 Emner: 395 Svar: 9.576
René - Ja det bedste jeg nogensiden har gjort for Athene var at skaffe hende en lillebror - hun er gået helt i barndom igen, og de nyder hiinanden!
Sus - dukkerten til sidst var ikke nok for der var stadig et stykke vej til bilen, og der kan man altså nå at rulle sig i meget.
De var begge møgbeskidte, men nærmest lykkelige, og Athene musen glemte helt at hun ikke bryder sig om vand - hun var jo nærmest en lille badenymfe!
Jeg er vild med din humor - teksterne må vente lidt endnu er stadig helt bæløjet!
Lise - Dejligt at du får næsten lige så meget ud at turen som jeg og hundene - men havde du været med var der nok dømt snak, og ikke taget så mange billeder hi hi. Vi skal helt sikkert nok får snakket alt det vi vil - og især hvis jeg flytter til Fyn....
Marianne - Ja de små guldbasser er ikke til at styre på 20 tønder land hi hi....
Ja min bil ligner noget der er løgn, men jeg har den kun med det formål at komme til/fra job og transportere mine vuffer til det vi nu engang skal - den lugter altid af våd hund - ligesom jeg selv iøvrigt, men det tager jeg ikke så tungt.
Og ja vi var alle glade og meget trætte da vi kom hjem!
Endnu engang stort tak for jeres hilsen - kæmpe knus i retur!
/ Trine og de våde og temmelig beskidte udltotter!
apr 2006
Følger: 92 Følgere: 103 Hunde: 2 Emner: 432 Svar: 6.314
Gaaal, der er dømt hygge....
tænker lidt på bilens stand efter turen hjem.........for når vi er ude formår mine basser at møje ALT til.........med vand og sand.......og de er tinivini i forhold til dine......men hvad søren, når man har to glade, tilfredse og trætte hunde med hjem, betyder det SÅ lidt.........:O)
stort knus
feb 2006
Følger: 98 Følgere: 96 Hunde: 2 Emner: 644 Svar: 9.366
Gode billeder af smukke hunde.....som sædvanligt!
Lise
nov 2005
Følger: 82 Følgere: 76 Hunde: 1 Emner: 1.155 Svar: 19.266
Trine, nu mangler du lige at skrive text ved dem alle...GGgg
Sad og tænkte...hvem blir mon først sort...Canto virker meget interesseret i pytten, men Athene blir mindst lige så sort...smart, at I tog dukkerten til sidst..thihi
Nøøj, hvor er brormand blevet langbenet og hold da op, hvor han ka springe.
En stor fornøjelse, at se de skønne billeder fra en dejlig efterårsdag.
Knus fra Sakki og Sus
jan 2006
Følger: 19 Følgere: 57 Hunde: 2 Emner: 1.742 Svar: 21.705