{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Amerikansk staffordshire terrier appels eye (nelly) 2004

5.684 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hund er oprettet og stemt ind. Opret din egen hund

Heidi  :
Kvinde | 43 år | Oprettet: 22. maj 2005


Amerikansk staffordshire terrier appels eye (nelly)

Fødselsår:
2004
Størrelse:
Høj: 50 cm Vægt: 26 kg
Temperament
rigtig rolig, aner ikke at hun egenlig er en kamphund, Hun er glad og tror alle andre er søde og at de vil lege med hende! Nogen gange viser hun også at hun er en stor hund, ved at prøve på at sætte andre på plads.
Tricks
alt muligt forskelligt. Sit, dæk, bliv. aport, at gå spor, stå osv. Rimelig nemt at lærer hende nye tricks.
Stævner
en del. Århus, blåhøj osv. I Lunderskov, hvor hun fik en 4. plads og blev kåret til bedste dansk opdræt. i herning fik hun en 2. pris. hvilket jo er ok. dagen efter i sunds fik hun en 1. pris og blev 3. bedste tæve.på fyn 2005 fik hun en 1. præmie og dagen efter fik hun en 1. præmie og bleve klassens 3. bedste tæve.
Stamtavle
rigtig fin stamtavle og ÆGTE. se evt famillien på Amazing Amstaff's hjemmeside.www.amazingamstaffs.webbyen.dk
Køn
rigtig køn muskuløs tæve
Beskrivelse
Rød og hvid, rigtig legesyg, elsker at sove i sengen sammen med os, elsker opmærksomhed og at være i østerådalen. Født D. 21 juli 2004. Elsker små børn og har virkelig fornemmelse for at man skal være forsigtig med sådan nogle små nogen. Hun er helt sin egen og ved godt hvornå hun gider yde noget og hvornår hun ikke gider!!
Kommentér på:
Amerikansk staffordshire terrier appels eye (nelly)
Annonce