604 visninger
|
Oprettet:
HD og blodprøve {{forumTopicSubject}}
Hej alle.
Vil bare lige fortælle at Casey nu er blevet HD fotograferet, dyrlægen siger han er en flot B, med mulighed for at DKK giver ham et A, så jeg glæder mig vildt til at høre resultatet.
Han har også fået taget en blodprøve, T4, for at få klarlagt hvordan hans skjoldbruskirtel fungere, prøven var normal.
Og til slut, så mangler han sørme en tand, P2, den har været der, men er smuttet i svinget på et eller andet tidspunkt.
Nu mangler vi kun øjenlysningen, men det kommer i løbet af året.
Fortsat rigtig go søndag
Mange hilsner
Dorthe og Casey
feb 2006
Følger: 72 Følgere: 70 Hunde: 7 Emner: 59 Svar: 2.695
Skal i til Odense ....
aug 2006
Følger: 30 Følgere: 29 Hunde: 4 Emner: 5 Svar: 27
Jeg har ikke meldt Casey til Odense, da han ikke kan lide de store indendørs udstillinger, men jeg overvejer at tage turen selv, for hyggens skyld.
Hilsen Dorthe
feb 2006
Følger: 72 Følgere: 70 Hunde: 7 Emner: 59 Svar: 2.695
Og hilse på alle Eurasier vennerne så jeg håber da der kommer nogen...smil
Carla skal udstilles for første gang i unghundeklassen om søndagen....uha så skal de op mod de store det bliver spændende
feb 2006
Følger: 72 Følgere: 70 Hunde: 7 Emner: 59 Svar: 2.695
jan 2007
Følger: 20 Følgere: 18 Hunde: 4 Emner: 8 Svar: 129
Ville gerne, da flere af Tilos hvalpe skal udstille og så se jer andre selvfølgelig.
Skal til Tyskland og parre Paris i næste uge og har lige været i Frankrig og hente Bosco hjem. International eller?
Hvis jeg ikke kommer, så må I have held og lykke.
Hilsen Christina
HD og blodprøve
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside