Marley and Me (hundefilm) {{forumTopicSubject}}
Med Owen Wilson og Jennifer Aniston og Gul Labbe
Romantisk komedie der ikke er for sukkersød, men faktisk et realistisk bud på en familie igennem et helt hundeliv, hvor man følger Marley deres frygtelige labrador der æder alt og skaber kaos hvorend den kommer hen - Men alligevel er en del af familien..
Hunden er ikke hovedperson, men er det alligevel lidt. Det er ret godt lavet..
Havde absolut ingen forventninger til filmen så blev positivt overrasket
Den er ikke for fjollet og ikke for plat, men sjov og faktisk ret ægte-agtig for en amerikansk film..
Den kommer vist i biograferne her en af dagene !
okt 2007
Følger: 38 Følgere: 69 Hunde: 2 Emner: 243 Svar: 15.314
sep 2006
Følger: 26 Følgere: 25 Hunde: 1 Emner: 150 Svar: 1.387
jun 2007
Følger: 37 Følgere: 38 Hunde: 5 Emner: 979 Svar: 7.777
Jeg vil sige at efter at ha' set den så synes jeg ikke at traileren der kører i tv , er særligt fyldestgørende.. Der ser den bare lidt ligegyldig ud..
Jeg var også lidt bæmund da manden 'tvang' mig til at se den *Gg* - Synes ikke at den så så spændende ud - Men blev positivt overrasket
Jeg kan ikke forstå med hvad Jennifer siger. Men den er netop ikke 'over the top amerikansk' og heller ikke slutningen.. Kan være at det er det hun ikke er vild med
sep 2006
Følger: 26 Følgere: 25 Hunde: 1 Emner: 150 Svar: 1.387
Mere vil jeg næsten ikke sige andet end at folk må ikke tro at filmen er ren og skær komedie hele vejen igennem - den er også utrolig følelsesladet..
Marley and Me (hundefilm)
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside